Premium obsah

Jana Bernášková: Čemu vděčí za shozená kila?

Jana Bernášková: Čemu vděčí za shozená kila?
Herečku a spisovatelku jsme zastihli na tiskové konferenci k nové řadě seriálu Co ste hasiči. Měla těsně před odletem na zaslouženou dovolenou k moři, kam se vydala s celou rodinou. Tento rok byl pro ni prý přelomový – natočila seriál a také celovečerní film podle předlohy její vlastní knížky a dopsala svůj třetí román. Nás zajímalo hlavně to, jak si udržuje postavu.

Janu Bernáškovou si diváci pamatují hlavně z retro seriálu Vyprávěj, který se začal natáčet už před 13 lety. A za tu dobu se moc nezměnila. I když dříve byla herečka podle svého mínění žena „krev a mléko“. Právě v této době se seznámila i se svým druhým manželem, Rudolfem Merknerem, který byl právě scénáristou Vyprávěj.

Zdroj: Dvořáček Marian


„Byla jsem puclínek“

„Celoživotně jsem byla tak trochu puclínek. Za poslední roky jsem docela zhubla, ale nebylo to úplně vědomě. Spíš jsem byla hodně nemocná a projevil se také stres, to pak šlo samo,“ přiznala herečka, která se v posledních třech letech věnuje naplno také psaní ženských románů. Za sebou má už tři a všechny patří mezi bestsellery. A i když má pořádný frmol, právě se pustila do psaní čtvrtého díla.


Lepek pryč

A jak je to s tím hubnutím, co konkrétně Janě pomohlo, kromě stresu, shodit nadbytečná kila? Herečka a spisovatelka prý před lety nasadila přísnou bezlepkovou a bezlaktózovou dietu, a to kvůli vleklým zdravotním problémům. Díky vyřazení lepku shodila dost kil, a zbavit se tak musela většiny oblečení, které jí už bylo malé. V pohodě teď prý může přesedlat na šatník své sedmnáctileté dcery Justýny - i když, jak tvrdí, taková dieta prý není primárně redukční. „Já mám dokonce pocit, že při ní přijímám mnohem víc kalorií, než když jsem jedla normálně pečivo. Ale je pravda, že dříve jsem byla taková pořád oteklá, což po vysazení lepku a mléka zmizelo.“

Ráda zajde na kafíčko

Stravování v restauraci nebo na cestách prý nevnímá ani se svým dietním omezením jako problém. „Já vlastně můžu úplně všechno, kde není mouka. I to mléko nebo sýry si dám, jen musejí pocházet od ovce nebo kozy, ne od kraviček. Mám ráda maso, rýži, brambory, zeleninu, dokonce i hranolky můžu!,“ smála se. Navíc prý nemá pocit, že by ji její dieta nějak výrazně omezovala - téměř všude dnes dostane i rostlinné mléko, a tak není problém vyrazit s kamarádkou na oblíbenoé capuccino. 

Zdroje:

herečka Jana Bernášková

reportérka Lucie Šáleová

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.