Premium obsah

Jakou roli hrají bílkoviny v procesu hubnutí a nabírání?

Jakou roli hrají bílkoviny v procesu hubnutí a nabírání?
Ať už jste se rozhodli zhubnout, nebo nabrat svalovou hmotu, tak se nejprve musíte seznámit s makroživinami a naučit se, jak je správně konzumovat, abyste snadno a rychle dosáhli vašich vysněných cílů v oblasti fitness. Základy ohledně živin jsou nedílnou součástí pro růst svalů či odbourávání tuků. Bílkoviny v tomto směru hrají zásadní roli, která vám pomůže tuto náročnou cestu jednoznačně ulehčit.

Základy pro odbourávání tuků a pro růst svalů

Pokud jste se rozhodli spalovat tuky a současně začít budovat svalovou hmotu, je pro vás klíčové porozumět základům, jak lidské tělo pracuje s různými typy hmoty – v tomto případě s tukem a svalem. Tělo automaticky přeměňuje nadbytečnou energii na tuk, který si ukládá pro budoucí použití. Tato energie pochází z jakéhokoli jídla, které konzumujete, včetně nadbytku sacharidů, tuků i bílkovin. Tělo si nadbytek této zkonzumované energie rádo ukládá v podobě tuku – je tak nastaveno již od počátku, kdy se lidé často potýkali s hladem.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.