Pokud je vám přes čtyřicet a jíte úplně stejně, jako když vám bylo dvacet, asi pro vás nebude překvapením, že přiberete kila navíc. Metabolismus stárne společně s námi, po 25. roku života se náš metabolismus přirozeně zpomalí asi o 5% za dekádu. Hubnutí s přibývajícími lety může být těžší a těžší, není ovšem nikdy nemožné. Pokud chcete nastartovat váš metabolismus i po čtyřicítce, držte se následujících rad.

Zdroj: Youtube

1. Cvičení a posilování

Ve čtyřiceti letech rozhodně není čas usednout na gauč a nedělat nic. Právě naopak, udržujte se v pravidelném pohybu a balancujte střídání mezi kardio cvičením a silovými tréninky. Zařaďte do své rutiny aerobní cvičení, jako je běh, plavání nebo cyklistika a kombinujte ho s posilováním s váhami. Tím rozproudíte metabolismus nejlépe, jak můžete.

2. Spěte víc

Pokud můžete, zvyšte počet hodin, které denně naspíte. 7-8 hodin by mělo být opravdu minimum toho, co naspíte, aby vás metabolismus fungoval správně. Nedostatek spánku navíc zvyšuje chuť k jídlu, protože si tělo potřebuje energii odněkud vzít. Dostatek spánku je tedy opravdu zásadní součástí zdravého životního stylu.

3. Hydratace

Udržujte pravidelný příjem vody po celý den, protože dehydratace může vést až k 2% poklesu počtu spálených kalorií. Omezte ovšem pití alkoholu a diuretických nápojů, které vás odvodňují.

4. Jezte ve stejný čas

Pravidelnost je pro naše tělo jako dar z nebes. Pokud se naučíte jíst každý den víceméně ve stejnou dobu a budete chodit spát v podobný čas každý den, tělo vás odmění zdravým a extrémně rychlým metabolismem.

5. Pozor na diety

Vyhněte se absolutně všem drastickým a nesmyslným dietám, které vám slibují ztrátu 20 kilo za měsíc! Nic takového nefunguje dlouhodobě a jenom si těmito omezeními devastujeme tělo. Hladovka vám sice může pomoct shodit dočasně pár kil, ve skutečnosti ale zásadně zpomaluje spalování.

6. Zvyšte příjem vápníku

Vápník je minerál, který je zapojený do spalování tuků. Pokud vápník berete z mléčných produktů, zvýšíte tím také příjem kaseinu - bílkoviny, která pomáhá budovat a udržovat naše svalstvo.

Myslete na to, že tyto kroky jsou obecně důležité, ať je vám dvacet nebo sedmdesát. Pro udržení zdravého životního stylu je nutné se pravidelně hýbat, vyváženě jíst, neomezovat se a vyhýbat se stresu a dostatečně spát. Vaše tělo pak bude v té nejlepší a nejzdravější formě, jakou mu můžete dát.

Zdroje: