Premium obsah

Jak zhubnout jednou provždy natrvalo

Jak zhubnout jednou provždy natrvalo
Karanténa, vánoční svátky a home office nám všem dávají zabrat. Nedostatek pohybu, zajídání emocí a nepravidelný režim leckomu přidal pár kilo navíc. Pokud i vy bojujete dlouhodobě s kily navíc, právě teď je čas na trvalou změnu.

Zhubnout za 14 dní do plavek je nesmysl. Všechny ty krátkodobé diety, zázračné pilulky na hubnutí, dietní nápoje, tukožroutské polévky trápí tělo hlady a ještě víc ho stresují. Ve výsledku přináší jen jojo efekt a ubližují našemu tělu. „Tělo reaguje na jakoukoliv dietu nejdříve snížením hmotnosti, většinou hubneme vodu a vlastní svaly. Tělo v domnění, že bude hladovět, přepne na úsporný režim: začne pomaleji spalovat, sníží metabolismus a začne vše ukládat do tukových zásob na horší časy,“ vysvětluje princip jojo efektu wellbeing koučka Monika Divišová. Chroničtí dietáři se tak dlouhodobě se pohybují ve dvou extrémech – drží dietu a hubnou, a pak ji držet přestanou a zase přiberou. Každé nabrání zpátečních kil je často větší, než bylo těch původních. Jak ze začarovaného kruhu ven?

Naučte se vařit

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.