Premium obsah

Jak ovládnout chutě

Jak ovládnout chutě
Máte neustále chutě na sladké? Pokaždé když projdete okolo čokolády, se neovládnete a kousek si dáte? Nedokážete si představit svůj jídelníček bez sladkých dezertů? Tvoří cukr neodmyslitelně součást vašeho života? Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, nebojte. Přinášíme vám tipy, jak ovládnout chutě na sladké.

Mějte vyvážený jídelníček s dostatkem kalorií

Ve spoustě případů lidé mají chutě na sladké kvůli nedostatečnému kalorickému příjmu. Pokud váš jídelníček obsahuje méně kalorií, než je váš bazální metabolismus, a držíte příliš striktní dietu, nejspíše vás jednoho dne dožene hlad a chutě na sladké. Mějte proto vyvážený jídelníček, který bude obsahovat dostatek kalorií, ale také bílkovin a vlákniny, které vás zasytí. Nezapomínejte ani na sacharidy a zdravé tuky.

Nahraďte běžné dezerty zdravými variantami

Lidé se také často domnívají, že pokud dodržují dietu a zdravý jídelníček, už nikdy neochutnají nic sladkého. Tak to není. I při zdravém jídelníčku si můžete dopřát sladké dezerty. Stačí si připravit zdravé verze, které nebudou obsahovat cukr. Níže se dozvíte, čím lze cukr nahradit. Nezapomínejte však, že třtinový cukr, med ani slazené sirupy nejsou bez kalorií a obsahují téměř stejné množství cukru jako běžný cukr.

Tipy, jak nahradit cukr

Přikládáme seznam surovin, kterými můžete bez výčitek nahradit běžný cukr, ochutit tak své dezerty a vytvořit si zdravé verze:

  • Protein
  • Ovoce (v menší míře)
  • Flavdrops – ochucené kapky bez kalorií
  • Bez-kalorické sirupy
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.