Premium obsah

Jak negativní emoce blokují naše trávení

Jak negativní emoce blokují naše trávení
Vaši váhu neovlivňuje jen to, co si naložíte na talíř, ale i to, co se nám při jídle honí hlavou. Jaké myšlenky a emoce prožíváte? Máte ve zvyku vyčítat si jídlo? Jíte zdravě, ale z donucení? Držíte dietu a vkládáte do úst každé sousto v úzkosti, abyste náhodou nepřibrali? Pak blokujete svoje trávení a škodíte svému zdraví.

„Já teda budu jíst zdravě, ale nechutná mi to.“ „Čokoládu, tu bych neměla, to zas určitě sním celou tabulku na posezení." „Chlebíčky, tam je moc cholesterolu, to bych neměl,“ myslíte si a potajmu do sebe soukáte další kousek. Podobné toxické myšlenky a emoce kolem jídla zatěžují vaše trávení mnohem víc nějaký ten ‚dietní přešlap‘. Pocity provinilosti, úzkosti vyčítání si každého sousta našemu zažívání neprospívají. Možná vás překvapí četná vědecká zjištění, která se shodují na jasném závěru: Můžete jíst nejzdravější jídlo na planetě, když ho ale jíte v úzkosti a stresu, vstřebáte z něj minimum živin a prospěch tak vašemu tělu přinese minimální.

Jíst s potěšením

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.