„Já teda budu jíst zdravě, ale nechutná mi to.“ „Čokoládu, tu bych neměla, to zas určitě sním celou tabulku na posezení." „Chlebíčky, tam je moc cholesterolu, to bych neměl,“ myslíte si a potajmu do sebe soukáte další kousek. Podobné toxické myšlenky a emoce kolem jídla zatěžují vaše trávení mnohem víc nějaký ten ‚dietní přešlap‘. Pocity provinilosti, úzkosti vyčítání si každého sousta našemu zažívání neprospívají. Možná vás překvapí četná vědecká zjištění, která se shodují na jasném závěru: Můžete jíst nejzdravější jídlo na planetě, když ho ale jíte v úzkosti a stresu, vstřebáte z něj minimum živin a prospěch tak vašemu tělu přinese minimální.

Jíst s potěšením

Naopak můžete čas od času dopřát i pěkně nezdravou pochoutku, když si ji dokážete vychutnat v klidu a bez výčitek, na vaší váze ani zdraví se to neprojeví. Následující výzkum Texaské univerzity je toho důkazem. Jeho účastníkům s velmi vysokou hladinou cholesterolu byla uložena nízkotučná dieta, nicméně každý druhý den měli dovoleno si řádně užít mléčný koktejl a sendvič se šunkou a sýrem. Na základě běžných znalostí se očekávalo, že tím dojde k významnému vzestupu hladiny cholesterolu v krvi, ale nic takového se nestalo. Jediný vzestup se týkal jejich potěšení z jídla. Navzdory vysokému obsahu tuku v jídlech, kterých se směli nabažit, jejich efekt na zvýšení cholesterolu zmírnila chemie potěšení. Není těžké si domyslet, že tyto radostné chvíle byly jedinými okamžiky relaxace a oslavy během jinak nezáživné a stresující diety.

Jak stres a úzkosti způsobují to, čeho se bojíme nejvíc...

Nejvíce se přejídáme, když pociťujeme úzkost a stres, nebo když nejsme pozorní. Pokud se obáváte potěšení, nebo trpíte úzkostí z možného přibrání kil, či máte strach dát si dezert, budete vytvářet více kortizolu. Tento stresový hormon z nás dělá hladového vlka, jehož chutě nikdy nejsou uspokojeny. Hormon kortizol nás znecitlivuje vůči potěšení, nutí nás jíst víc a víc, abychom pociťovali alespoň stejné potěšení, jako když jsme v klidu. Právě díky kortizolu se tak ironicky naplňují naše proroctví, kterých jsme se báli od samého počátku – „Pokud sním něco pro radost, nebudu schopná přestat, ztloustnu.“

Jak souvisí naše emoce a potíže s trávením?

Nafouknuté břicho, pocit po jídle, jako byste měli kamení v břiše, bolesti a tlaky v žaludku, to jsou podle východní medicíny příznaky ‚zaseklých‘ jater. Jsou to játra, která mimo jiné řídí hladký chod našeho trávení. A právě naše negativní emoce, stres, obavy a úzkostná přesvědčení kolem jídla, které játra blokují. Co játra naopak dokáže spolehlivě odblokovat je pohyb, humor nebo sex.