Premium obsah

Hýbejte se přes vánoční svátky

Hýbejte se přes vánoční svátky
K Vánocům neodmyslitelně patří také spousta dobrot, sladkostí, vánočního cukroví, klobás a dalších nezdravých pokrmů. Spousta lidí přes svátky přibere hned několik kilogramů. Někoho se vánoční svátky nedotknou a po Novém roce pokračuje ve svém zajetém a zdravém životním stylu se skvělou postavou.

Jak předejít přibrání? Když se nechcete omezovat a chcete si vánoční svátky užít naplno včetně tradičních jídel a cukroví, stačí jediné – hýbejte se.

V tomto článku vám poradíme a ukážeme vám, jak je pohyb důležitý, zejména v případě, kdy předpokládáte vyšší kalorický příjem.

Kalorický deficit

Už nejspíše víte, že pro hubnutí je důležitý kalorický deficit. Ten jednoduše znamená, že vydáte více energie (spálíte více kalorií), než přijmete. Být v kalorickém deficitu vám zaručí, že nepřiberete a budete hubnout. Pro hubnutí jako takové není tolik důležitá skladba jídel, ale to, že jste v kalorickém deficitu. Po celý rok byste však neměli zapomínat také na své zdraví a správné fungování těla, a proto byste se měli stravovat zdravě, vyváženě a dbát na kvalitní nezpracované potraviny.

Během Vánoc si však můžete dovolit na pár dní oželet kvalitní potraviny a dbát pouze na kalorický deficit nebo se udržovat – nehubnout ani nepřibírat.

 

Pohybem do kalorického deficitu

Právě pohyb vám může s tímto pomoci. Pokud víte, že se nechcete omezovat v jídle, přidejte na pohybu. Nemusíte nutně každý den běhat maratony, stačí vyrazit dvakrát denně na delší procházku, zacvičit si nebo si zahrát nějaký týmový sport.

Ať už zařadíte jakýkoli pohyb, každý se počítá a všechen pohyb spaluje kalorie. A právě to vy chcete. Spálit kalorie, které přijmete v podobě cukroví a řízku s bramborovým salátem.

 

Typy na aktivity během Vánoc:

  • procházka
  • squash – s rodinou či přáteli
  • tenisové zápasy a „sranda“ mače
  • silové tréninky
  • běh
  • cvičení doma
  • tanec
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.