1.

Více svalové hmoty = rychlejší metabolismus

Fyziologicky jsou muži stavěni na rychlejší spalování tuků. Mají více svalové hmoty a svaly spalují více kaloríí, než tuk. Muži díky tomu mají o 5 až 10 % rychlejší metabolismus.

Je to také díky hormonu testosteronu, který jim dodává sílu a v konečném důsledku jim umožňuje zvládnout až 10krát více fyzické aktivity než ženám. Testosteron zvyšuje syntézu bílkovin a svalové hmoty a ty zase nastartují klidový metabolismus. Tímto způsobem se pak kalorie spalují rychleji v průběhu celého dne.

Zdroj: Youtube

2.

Ženám brání v hubnutí estrogen

Estrogen má své výhody - připravuje tělo na porod a zvyšuje libido. Na druhou stranu ale ztěžuje shazování kilogramů. Nejenže ženy mají vyšší procento tělesného tuku než muži, ale tento estrogen snižuje schopnost žen spalovat energii po jídle. To znamená, že díky estrogenu se nám tuk lépe drží.

3.

Ženy jsou náchylnější k emočnímu přejídání

Pokud jde o emoční stravování, ženy bohužel vedou. Jsou fixované na svá oblíbená jídla a velmi těžko se od nich nechají přemluvit. Ženy častěji zahánějí stres jídlem, zatímco muži ho častěji zahánějí alkoholem.

4.

Mužské tělo reaguje na diety rychleji

Díky lepšímu metabolismu reaguje mužský organismus na diety rychleji. Muži mohou během dvou měsíců zhubnout až dvakrát více a shodit třikrát více tělesného tuku než ženy. Ženám to trvá déle, ale vědci opět zjistili, že při delším hubnutí to téměř doženou zhruba po šesti měsících. Bez ohledu na pohlaví je však stále třeba spálit cca 3 500 kalorií, abyste shodili 1 kilogram tuku.

5.

Muži a ženy ukládají tuk odlišně

Zatímco ženy často ukládají tuk na hýždích a bocích, mužskou problematickou oblastí je břicho. Právě tato tělesná struktura ve tvaru jablka je však mnohem nebezpečnější. Muži mají vyšší riziko srdečních onemocnění, mrtvice, cukrovky a některých druhů rakoviny, protože se v okolí orgánů nachází vysoká koncentrace viscerálního tuku.

Jak "vyrovnat skóre"

Nejlepším způsobem, jak mohou ženy podpořit svůj metabolismus, je odporový trénink, který buduje svalovou hmotu. Rozdíl v mužské a ženské postavě je způsoben testosteronem, takže ženy se nemusí obávat, že by byly příliš svalnaté.

Můžete zvedat činky nebo dělat kliky či dřepy. Tímto způsobem zvýšíte svou svalovou hmotu a spalování bude rychlejší. To však není jediná výhoda cvičení, mimo jiné vám pomůže zbavit se stresu, nabije vás endorfiny a neměly byste ani sklouznout k emočnímu přejídání.

Zdroje: