Premium obsah

EXISTUJÍ NEGATIVNÍ KALORIE?

EXISTUJÍ NEGATIVNÍ KALORIE?
S termínem „negativní kalorie“ pracuje hned několik dietních režimů. Skrývá se za ním jen marketingový trik, nebo skutečně existuje způsob, jak se najíst a přitom stlačit ručičku energetického příjmu směrem doleva? Je možné vyrovnat tabulku čokolády nějakou zázračnou potravinou, která vynuluje nadměrný příjem energie?

Předně bychom si měli definovat, co vlastně negativní kalorie znamenají. Pokrm obsahující negativní kalorie je podle všeho takový, který vám poskytne méně kalorií, než kolik spotřebujete na jeho trávení. Lámete si hlavu, zda něco takového existuje a do jaké míry jsou tato jídla dostupná? Pak utneme vaše fantazírování hned v počátku. Negativní kalorie neexistují. Tenhle termín se obvykle používá k označení potravin nízkokalorických a současně bohatých na vlákninu, případně s vysokým obsahem vody, takže jejich konzumace může přispívat k hubnutí. Slovo „přispívat“ bychom měli zdůraznit. Nejde o pokrmy, které iniciují úbytek váhy.

Trocha základních znalostí a dávka zdravého rozumu

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.