Premium obsah

Emoce, řidič vašeho trávení

Emoce, řidič vašeho trávení
Nedaří se vám zbavit přebytečných kil, trápí vás pálení žáhy, nadýmání nebo únava? Nejvyšší čas vypnout při jídle autopilota a začít si ho vědomě užívat. To, jak jíte, je totiž stejně důležité jako to, co si naložíte na talíř.

Pokud jíte ve spěchu nebo nad talířem řešíte tisíc dalších věcí, možná tím šetříte čas, ale rozhodně neprospíváte svému tělu. Zběsilí jedlíci, kteří snídají cestou do práce, obědvají u pracovního stolu a večeří s mobilem v ruce, mají obvykle problémy s váhou. A to i v případě, že se snaží jíst zdravě nebo drží dietu. 
„Můžete jíst ten nejzdravější pokrm v celé sluneční soustavě, ale pokud jej budete jíst ve stavu úzkosti, vaše schopnost trávení tím bude dramaticky snížená,“ vysvětluje americký výživový poradce a psycholog výživy Marc David ve své knize Pomalá dieta. V ní mimo jiné ukazuje, že duše a mysl hrají v procesu trávení mnohem větší roli, než si myslíme. 

Stres v pase 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.