Nevynechejte přílohu

I redukční plán, během kterého chcete zhubnout pár kilo nebo se prostě jen dostat zpět do kondice, zahrnuje nutričně vyvážená, plnohodnotná jídla. Rozhodně neopouštějte domov s tím, že si dáte salát. Objednejte si plnohodnotné jídlo i s přílohou. Sacharidy by vám totiž mohly s postupem večera chybět. Je lepší sníst klasickou přílohu než spořádat čokoládovou tyčinku o půlnoci. Soustřeďte se na kvalitní jídlo. Vynechte pro tentokrát hranolky nebo krokety. Dejte si raději vařené brambory nebo rýži. Smaženého jídla byste se měli vyvarovat i co se týká masa – zvolte raději dušené maso.

Náš tip: Máte přece jen chuť na hranolky? Zjistěte si u obsluhy, zda nepodávají zeleninové hranolky z mrkve nebo celeru. Taková zeleninová alternativa se vám určitě bude zamlouvat.

Zelenina ano! Ale bez majonézy

Hlavní jídlo by se nemělo obejít bez zeleniny. Ta vám dodá dostatek vlákniny a dostatečně zasytí i za předpokladu minimálního příjmu kalorií. Vsaďte na přírodní míchaný salát k hlavnímu jídlu nebo například dušenou či grilovanou zeleninu. Velkým obloukem se vyhněte situaci, kdy si s dobrým pocitem objednáte salát s majonézovou zálivkou, slaninou a krutony jako náhradu za plnohodnotné hlavní jídlo. Díky takovému salátu spořádáte vysoký podíl kalorií a nezasytí vás. Během krátké chvíle už budete pokukovat po něčem dalším.

Podělte se o dezert

Svatý Valentýn se točí kolem květin a především sladkých čokoládiček, bonboniér a zákusků. I vy si něco sladkého můžete dopřát. Důležité je vyhnout se hutným čokoládovým dezertům a těm se šlehačkovým krémem. Šlehačka je sama o sobě velmi tučná a dokáže nadělat hodně paseky. Volte tedy raději ovocný sorbet, tapiokový puding s mangovým pyré nebo ovocný salát.

Náš tip: Spojte příjemné s užitečným. Sdílejte dezert s partnerem. Vy tak nesníte celou porci sladkého a navíc prožijete opravdu romantické chvilky uzobáváním z jednoho sladkého talíře.

Myslete i na to, co pijete

Ze zkušenosti z právě uplynulých vánočních svátků a silvestrovských oslav víme, že vypitím několika míchaných drinků si zaděláváme na podrážděný žaludek a především nutričně takové drinky vydají možná za dvě plnohodnotné večeře. Myslete tedy i na to, co pijete. Tentokrát žádný cosmopolitan, i když se to zdá tak lákavé a trendy. Dejte si místo toho sklenku suchého vína nebo bílý střik. Takové pití vám zaručí, že se budete stále držet lehkého a zdravého jídelníčku. Zkuste sáhnout po suchém růžovém víně, které chutná skvěle, je lehké a ještě ke všemu bude na svátek zamilovaných vypadat opravdu cool.

Také už se těšíte na to, až si někam vyrazíte? Řekněte si dopředu, jak by vaše večeře měla vypadat a toho se celý večer držte. Určitě si tak večer skvěle užijete.

Zdroje:

  • https://www.stobklub.cz/
  • https://www.apetitonline.cz/