Premium obsah

Jste v dietě? Máme pro vás tipy, jak si užít valentýnskou večeři bez výčitek

Jste v dietě? Máme pro vás tipy, jak si užít valentýnskou večeři bez výčitek
Ať už jste příznivci svátku zamilovaných, či ne, je možné, že vás vaše drahá polovička nebo kamarádka pozve na skvělou večeři. Kdo by také takové pozvání odmítl? V návaznosti na novoroční předsevzetí je dost možné, že se ale právě nacházíte v redukční fázi. Kvůli tomu ale není nutné pozvání odmítat. Naopak! Vyrazte do restaurace a užijte si večer mimo stěny svého domova. A abyste si takový večer užili bez výčitek, přinášíme vám několik zaručených tipů na to, jak si užít večeři v restauraci v lehčím provedení.

Nevynechejte přílohu

I redukční plán, během kterého chcete zhubnout pár kilo nebo se prostě jen dostat zpět do kondice, zahrnuje nutričně vyvážená, plnohodnotná jídla. Rozhodně neopouštějte domov s tím, že si dáte salát. Objednejte si plnohodnotné jídlo i s přílohou. Sacharidy by vám totiž mohly s postupem večera chybět. Je lepší sníst klasickou přílohu než spořádat čokoládovou tyčinku o půlnoci. Soustřeďte se na kvalitní jídlo. Vynechte pro tentokrát hranolky nebo krokety. Dejte si raději vařené brambory nebo rýži. Smaženého jídla byste se měli vyvarovat i co se týká masa – zvolte raději dušené maso.

Náš tip: Máte přece jen chuť na hranolky? Zjistěte si u obsluhy, zda nepodávají zeleninové hranolky z mrkve nebo celeru. Taková zeleninová alternativa se vám určitě bude zamlouvat.

Zelenina ano! Ale bez majonézy

Hlavní jídlo by se nemělo obejít bez zeleniny. Ta vám dodá dostatek vlákniny a dostatečně zasytí i za předpokladu minimálního příjmu kalorií. Vsaďte na přírodní míchaný salát k hlavnímu jídlu nebo například dušenou či grilovanou zeleninu. Velkým obloukem se vyhněte situaci, kdy si s dobrým pocitem objednáte salát s majonézovou zálivkou, slaninou a krutony jako náhradu za plnohodnotné hlavní jídlo. Díky takovému salátu spořádáte vysoký podíl kalorií a nezasytí vás. Během krátké chvíle už budete pokukovat po něčem dalším.

Podělte se o dezert

Svatý Valentýn se točí kolem květin a především sladkých čokoládiček, bonboniér a zákusků. I vy si něco sladkého můžete dopřát. Důležité je vyhnout se hutným čokoládovým dezertům a těm se šlehačkovým krémem. Šlehačka je sama o sobě velmi tučná a dokáže nadělat hodně paseky. Volte tedy raději ovocný sorbet, tapiokový puding s mangovým pyré nebo ovocný salát.

Náš tip: Spojte příjemné s užitečným. Sdílejte dezert s partnerem. Vy tak nesníte celou porci sladkého a navíc prožijete opravdu romantické chvilky uzobáváním z jednoho sladkého talíře.

Myslete i na to, co pijete

Ze zkušenosti z právě uplynulých vánočních svátků a silvestrovských oslav víme, že vypitím několika míchaných drinků si zaděláváme na podrážděný žaludek a především nutričně takové drinky vydají možná za dvě plnohodnotné večeře. Myslete tedy i na to, co pijete. Tentokrát žádný cosmopolitan, i když se to zdá tak lákavé a trendy. Dejte si místo toho sklenku suchého vína nebo bílý střik. Takové pití vám zaručí, že se budete stále držet lehkého a zdravého jídelníčku. Zkuste sáhnout po suchém růžovém víně, které chutná skvěle, je lehké a ještě ke všemu bude na svátek zamilovaných vypadat opravdu cool.

Také už se těšíte na to, až si někam vyrazíte? Řekněte si dopředu, jak by vaše večeře měla vypadat a toho se celý večer držte. Určitě si tak večer skvěle užijete.

 

Zdroje:

  • https://www.stobklub.cz/
  • https://www.apetitonline.cz/
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.