Premium obsah

Co brání hubnutí

Co brání hubnutí
Počítání kalorií ani přísné redukční jídelníčky nikam nevedou. Jděte na to jinak – naučte se rozumět svému metabolismu a změňte stravovací návyky. Díky tomu zhubnete efektivně a natrvalo. Každý jsme jiný. K úspěšnému zhubnutí je proto třeba znát sami sebe a vědět, jak naše tělo funguje a jaký máme režim. Teprve podle toho se dají nastavit zvyky kolem jídla. Myslete také na to, že výživa je nejen o jídle, ale i o psychice. Našli jsme odpovědi na nejčastější otázky týkající se hubnutí. 

Nemusíte nutně počítat kalorie, ale je dobré si porovnat, kolik energie přijímáte a kolik vydáváte. Mnohem důležitější je vnímat výživu komplexně a myslet na to, že jídlo je víc než jen soubor cukrů, tuků a bílkovin. Není jedno, kde a za jakých podmínek někdo vypěstoval brambory, které máte právě na talíři. Rozhodující je kvalita půdy, obsah pesticidů, které zemědělec při jejich pěstování použil. Stejně tak se liší maso z velkochovů od masa zvířat, která se pásla na louce. Rozdíl je v obsahu mikroživin a poznáte to i na chuti. Lepší než počítat kalorie je tedy vsadit na výběr kvalitních potravin. 

Co nám ve stravě chybí nejvíce? 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.