Premium obsah

Chcete zhubnout? Začněte naslouchat svému tělu

Chcete zhubnout? Začněte naslouchat svému tělu
Pokud tělo nakrmíte sebeláskou, s přejídáním je konec. Tělo a duše pracují jako jeden celek, vzájemně se ovlivňují a na nás je naučit se tuto přirozenost vnímat. Chcete-li tedy úspěšně a trvale zhubnout, je nezbytné naučit se svému tělu naslouchat. To je cesta k trvale štíhlému a zdravému tělu.

Projevem sebelásky je i umění poslouchat sama sebe, naslouchat si. To neznamená, že musíme impulzivně začít dělat vše, co teď najednou chceme a potřebujeme. Zpočátku je dobré všímat si toho, co se v nás děje, být si toho vědomá. A právě tohle spousta žen neumí. „Ono to zní velmi jednoduše, ale hodně žen neví, co ve skutečnosti chtějí, či nechtějí, co se v nich děje. Jsme hodně zvyklé žít v hlavě, v mentální sféře a emoční sféru opomíjíme,“ říká nutriční terapeutka Zuzana Douchová. Naslouchání si neznamená jen znát své plány a přání něco dělat. Jde o to uvědomit si, jak se cítím, co potřebuji, co prožívám, s kým je mi dobře a s kým mi dobře není. To je nejčastější otázka při psychoterapii, kde s pomocí terapeuta jakožto průvodce můžete nahlédnout do svých pocitů a prožívání. Do oblasti, která jen často skrytě bublá pod povrchem, než vybuchne v podobě PMS, bolestivé menstruace, vzteku, pláče a dalších nepříjemných projevů. Právě při hubnutí hraje umění naslouchat si významnou roli.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.