CO JSTE MOŽNÁ UDĚLALI…
Napsali jste si, čeho chcete dosáhnout, takže se na papíře před vámi skví slova jako „konečně zhubnout“ nebo „v létě mít figuru do plavek“.
CO JSTE MĚLI UDĚLAT…
Být konkrétnější. A to jak ve stanovení úkolu, tak v detailech postupu, který by vám měl pomoci vašeho cíle dosáhnout.
Za „konečně zhubnout“ tedy připojte, kolik kilo. A přidejte taky výčet kroků, které uděláte:
- nebudu jezdit výtahem, ale chodit pěšky
- dvakrát týdně si zacvičím
- odpoledne ke kávě si dám jeden dílek čokolády a zapomenu na zákusky z cukrárny za rohem atd.
CO JSTE MOŽNÁ UDĚLALI…
Řekli jste si, čím se odměníte, když se vám podaří dosáhnout svého cíle.
CO JSTE MĚLI UDĚLAT…
Vidina odměny je samozřejmě důležitá. Potřebujete se mít na co těšit. Vycházejte ale vždycky ze svých reálných možností. Neslibujte si věci, které byste pak nemuseli mít možnost splnit. Taky dobře zvažte, jestli dovolená na Maledivách či kabelka v ceně průměrného platu patří do skupiny reálných odměn nebo spíš bláznivých snů.
CO JSTE MOŽNÁ UDĚLALI…
Na lednici jste si magnetem přicvakli fotku obézní hrošice, aby vás odrazovala od hřešení v jídle.
CO JSTE MĚLI UDĚLAT…
Na někoho může zastrašování fungovat, ale strach je obecně velmi ošidný motivátor. Snadno se dostanete do fáze, kdy budete paralyzovaní vlastními obavami. Pozitivní motivace bývá obecně efektivnější, vede ke zvýšení úsilí, psychiku vyladí a vytvoří dobré podmínky pro dosažení optimálních výsledků.
CO JSTE MOŽNÁ UDĚLALI…
Do posledního detailu jste si naplánovali jasnou cestu k úspěchu.
CO JSTE MĚLI UDĚLAT…
Počítat s překážkami a nečekanými okolnostmi. Naivně doufat, že vaše plány nic nezhatí, znamená sabotovat úspěch víc, než kdybyste tu a tam ošidili trénink. Zapojte svou předvídavost, popřemýšlejte, jaké překážky vám mohou vstoupit do cesty, jak je můžete překonat. Postačí jednoduché: „Když bude pršet, budu běhat na páse.“
CO JSTE MOŽNÁ UDĚLALI…
Rozhodli jste se, že tentokrát všechny překvapíte a nikomu předem neřeknete o svých plánech.
CO JSTE MĚLI UDĚLAT…
Když si svoje cíle necháte výhradně pro sebe, žádnou skvělou službu tím sami sobě neprokážete. Ukazuje se totiž, že pozitivní podpora okolí je velmi motivujícím faktorem. Navíc to znamená, že na vaše snažení bude „dohlížet“ někdo zvenčí, kdo případně může nabídnout pomoc, v pravou chvíli povzbudit, pochválit. V tomto směru svou úlohu splní třeba i sociální sítě. Vědci zjistili, že lidé, kteří se přes internet pravidelně „stýkali“ se skupinou, která měla stejné cíle, předávali si rady a zkušenosti, hubli snáze a rychleji.
S hubnutím není dobré:
- dlouho váhat – věční začátečníci, kteří čekají na pondělí, první den v měsíci, lepší počasí atd. se většinou ani nepřiblíží k cílové rovince
- zbrkle odstartovat – bylo by to stejné, jako kdybyste vyběhli s rozvázanými tkaničkami u bot
KVALITNÍ PŘÍPRAVA PŘINESE KVALITNÍ VÝSLEDKY.