Premium obsah

80 ku 20 ve výživě. Nic si nevyčítejte

80 ku 20 ve výživě. Nic si nevyčítejte
Osmdesát ku dvaceti je zlaté pravidlo, král mezi pravidly, které platí téměř v každé oblasti našeho života. Dvacet procent hráčů dává osmdesát procent gólů, branek, bodů. Dvacet procent zaměstnanců dělá osmdesát procent obratu firmy. V tomto článku se však zaměříme na oblast výživy a zdravého životního stylu a tedy na pravidlo, kdy se z osmdesáti procent stravujeme zdravě a dvacet procent připadne méně zdravým až nezdravým pokrmům. Můžeme se tímto pravidlem držet a přesto vidět výsledky na hubnutí/tvarování postavy? 

Většina lidí ztroskotá v dietách především kvůli neudržitelnosti nastaveného jídelníčku. Jídelníčky jsou často postaveny na nízkém kalorickém příjmu, na striktních potravinách a většinou také s vynecháním nebo omezením sacharidů. Běžný člověk, který se stravuje po celý den nezdravými nebo méně zdravými potraviny po týdnu na přísné dietě skončí, roli v tom hraje malá disciplína a vůle, ale také špatně nastavený jídelníček. Pokud ovšem běžný člověk začne s dietou, která mu nabídne dvacetiprocentní prostor pro méně zdravé potraviny, které má oblíbené, taková dieta se stává udržitelnou (rozhodně udržitelnější). A jak k tomuhle pravidlu konkrétně přistupovat?

Rady, jak se stravovat a vidět výsledky

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.