1. NEAT cvičení

K tomu, abyste shodili nadbytečná kila nebo si zpevnili postavu, nepotřebujete chodit pětkrát týdně do fitka a běhat maratony. Stačí, abyste každý den dodržovali takzvané NEAT cvičení (non-excercise activity thermogenesis). To znamená, že se pohybujete, aniž byste vědomě cvičili - například procházkou se psem, úklidem, nebo třeba hnětením těsta. I těmito necvičebními aktivitami totiž spálíte spoustu kalorií.

Zdroj: Youtube

2. Přidejte si ovoce!

Pravidelná konzumace ovoce snižuje riziko abdominální obezity až o 12%. Ovoce je plné vlákniny, antioxidantů a vody, zároveň jeho sladkost snižuje chuť k jídlu. Snažte se jíst hlavně ovoce, které roste u nás, a také sezónní ovoce. To je totiž pro naše tělo nejpřínosnější.

3. Silové tréninky

Ne, zvedání činek z vás neudělá kulturisty. Posilování je velmi důležitá součást hubnutí, protože svaly spalují mnohem více kalorií, než tuky, a to i když tělo odpočívá. Posilováním si postavu zpevníte a budete se cítit mnohem zdravěji.

4. Zelenina na prvním místě!

Jídelníček musí být vždy komplexní, aby bylo hubnutí efektivní - nikdy byste neměli jíst pouze jeden typ potraviny, nebo dokonce pouze jeden druh zeleniny. Ovšem měla by být součástí každého vašeho dne. Zelenina vám dodá dostatek vitaminů, minerálů, vlákniny, a zbaví vás nepříjemné chuti na sladké.

5. Proteiny

Svaly rostou z bílkoviny, pokud tedy chcete zhubnout, musíte mít v jídelníčku dostatek bílkovin. A nestačí se každý den cpát masem, stejně, jako živočišné bílkoviny, důležité jsou i ty rostlinné.

6. Alkohol jen v omezeném množství

Nikdo nás nenutí abstinovat, alkohol bychom si měli ale dopřávat jen limitovaně. A to obzvláště tehdy, snažíme-li se zhubnout. Veškerý alkohol je totiž kalorická bomba.

7. Omezte zírání do mobilu

Hlavně těsně před spánkem se vyhněte koukání do telefonu. Modré světlo ruší oči a navíc se zbytečně obíráte o drahocenné minuty spánku. Pokud před spaním místo scrollování přečtete kapitolu knížky, váš spánek bude mnohem kvalitnější, a díky tomu se vám zrychlí metabolismus.

Ať už se rozhodnete hubnout jakkoliv, vždycky by to mělo být zdravě. Nikdy se neomezujte, dopřávejte svému tělu to, co potřebuje, a buďte na sebe hodní.

Zdroje: