Premium obsah

6 výhod spánku pro hubnutí

6 výhod spánku pro hubnutí
Pokud jste se pustili do hubnutí, tak nejen strava a pravidelné cvičení se podílí na tom, jak rychle a snadno budete přebytečná kila shazovat. Stejně tak, jako jsou tyto věci nedílnou součástí každého hubnutí, tak byste neměli zapomínat ani na dostatečný spánek, který je při shazování kil taktéž důležitý. Bohužel v dnešní době má jen malé procento populace kvalitní spánek přesahující více jak šest hodin. S výzkumy se ale stále více ukazuje, že spánek je často chybějícím faktorem lidí, kteří se pokoušejí zhubnout, a právě proto vám chceme dát na vědomí, proč byste spánek neměli zanedbávat a jak vás jeho nedostatek může negativně ovlivnit a zbrzdit vám cestu za krásnějším tělem.

1. Nedostatek spánku je rizikovým faktorem pro tloustnutí a obezitu

Špatný, nekvalitní a nedostatečný spánek je spojován s vyšším indexem tělesné hmotnosti a zároveň s přírůstkem hmotnosti. I když se požadavky na spánek liší, výzkumy prokázaly, že změny hmotnosti jdou ruku v ruce s deficitním časem spánku. Vědci taktéž zjistili, že krátká doba spánku výrazně zvyšuje pravděpodobnost obezity až o 89 % u dětí a u dospělých je to něco kolem 55 %.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.