Premium obsah

6 potravin, díky kterým zhubnete, aniž byste museli cokoli dělat

6 potravin, díky kterým zhubnete, aniž byste museli cokoli dělat
Všichni jsme slyšeli různé rady o tom, co nemáme jíst, chceme-li zhubnout. Nejezte pečivo, nejezte mouku, nejezte sladkosti... Jenomže nejezení sice může pomoci shodit na chvíli pár kilogramů, rozhodně ale ne udržitelně. Pokud chceme hubnout zdravě a udržet si postavu snů dlouhodobě, je důležité začít se soustředit na to, co naopak do jídelníčku přidáme. Tyto potraviny jsou skvělým pomocníkem při shazování kil a můžete si je užívat absolutně beztrestně.

Kysané zelí

Zelí je skvělou potravinou bohatou na vlákninu, která nejenže zasytí, ale také podpoří správnou funkci střev a pomůže udržovat pravidelné vyprazdňování. Tímto způsobem zelí přispívá k odplavování toxinů z těla, což vám pomůže cítit se fyzicky lépe, více aktivní a zrychlí se výrazně i váš metabolismus. Během kvašení zelí totiž vzniká látka nazývaná cholin, která má pozitivní vliv na snižování cholesterolu a podporuje rozkládání tuků v těle. 

Zdroj: Youtube

Polévky

Zeleninové polévky a vývary jsou skvělým způsobem, jak do těla dostat dostatečné množství zeleniny, vlákniny a bílkovin, které bychom měli jinak problém sníst. Zároveň může být i užitečné to, že je polévka horká - budeme ji totiž jíst pomaleji a vědoměji, a to nám pomůže usoudit, kdy už jsme najezeni. Dávejte si ovšem pozor na různé krémové polévky - jsou sice výborné, ale zhubnout vám určitě nepomohou. 

Chia semínka

Chia semínka patří mezi nejvýživnější potraviny na celém světě. Jsou až neuvěřitelným zdrojem vlákniny a díky tomu v žaludku nabobtnají a změní se v gel, podpoří trávení a dodají pocit sytosti. Obsahují navíc množství omega-3 mastných kyselin, které pomáhají redukovat hmotnost.

Řecký jogurt

Řecký jogurt má dvojnásobné množství bílkovin, než běžný jogurt, je tedy rozhodně skvělou volbou, pokud chcete zdravou váhu. Některé řecké jogurty dokonce obsahují i probiotické složky, které napomáhají funkci střev a tedy i celého metabolismu.

Grep

Grapefruit je bohatý na vlákninu a živiny, což může podporovat pocit sytosti. V některých studiích bylo zjištěno, že konzumace poloviny čerstvého grapefruitu před jídlem může vést k mírné ztrátě hmotnosti a snížení inzulínové rezistence. Nicméně, je důležité do stravy zařadit i jiné ovoce a zeleninu a ne pouze konzumovat jeden druh.

Spánková nebo sušenková dieta. Podívejte se na šílené způsoby, jak zhubnout
Spánková nebo sušenková dieta. Podívejte se na šílené způsoby, jak zhubnout

Ve snaze zhubnout se lidé někdy uchylují k bláznivým dietám, nad kterými až zůstává rozum stát. A patří mezi ně i mnohé zahraniční celebrity. Ať už jedí pouze maso, pijí džus nebo se ládují nízkokalorickými sušenkami, jež zapíjejí vodou. Je třeba mít ale na paměti, že jednostranně zaměřené stravování je pro tělo vždy extrémní zátěží. Diety mu totiž nedodají živiny potřebné pro jeho správné fungování, a tak mohou přímo ohrožovat zdraví. Podívejme se na ty nejšílenější z nich.

Chilli 

Při redukční dietě mohou skvěle pomáhat i chilli papričky. Obsahují látku nazývanou kapsaicin, která jim dodává pikantní chuť. Některé studie naznačují, že kapsaicin může zrychlit metabolismus tuku a zvýšit pocit sytosti. Tyto účinky mohou společně podpořit snahu o zdravé hubnutí. 

Ať už se rozhodnete snažit shodit přebytečná kila jakkoliv, vždy myslete na to, že tím, že nebudete jíst, nic nevyřešíte. Naopak musíte upravit svůj jídelníček natolik, aby byla vaše strava vyvážená, a vy jste se cítili svěží a sytí. Zároveň je také důležité připomenout, že ke zdravému hubnutí patří vždy i adekvátní pohyb a zdravý životní styl. A pokud k němu přidáte i tyto suroviny, věřte, že kila půjdou rychle dolů a budete se cítit skvěle.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.