Tyto aktivity jsou naprosto nejúčinější zbraní při hubnutí. Kromě toho, že jimi posílíte svaly, zvýšíte kondici a zpevníte postavu, tyto sporty mohou být opravdu zábavné.

Zdroj: Youtube

Kalistenika

Kalistenika je fantastická, protože ji můžete praktikovat víceméně kdekoliv. Jedná se o cvičení s vlastní vahou, například kliky, dřepy, shyby a podobně. Půlhodinovým cvičením shodíte až 200 kalorií, v závislosti na vaší telesné konstituci. Kalistenika může být velmi zábavná, pokud využijete venkovních workoutových hřištích. Potkáte tam spoustu přátelských lidí, kteří vám doporučí další cviky. Další skvělá věc na kalistenice je ta, že se máte pořád v čem zlepšovat a pokroky jsou vidět poměrně brzy.

HIIT

Pokud chcete trénink, který bude pořádně intenzivní, HIIT by mohla být vaše první volba! High-Intensity interval training spočívá v interalech cvičení a odpočívání. 20 vteřin intenzivně cvičíte, 10 vteřin odpočíváte. Tradičně se cvičení opakuje 8x. Za půl hodiny tohoto intenzivního trénínku spálíte až 600 kalorií.

Box

Box je fantastický výbušný sport, který vám pomůže nejen zhubnout, ale i najít ztracený balanc. Po hodině boxu spálíte až 800 kalorií a kromě rukou si skvěle posílíte i celý střed těla.

Veslování

Pokud hledáte opravdu zábavný a aktivní sport, zkuste si někdy veslování. Při veslování zapojujete obrovské množství svalů, nejen ruce. Posílíte břicho, střed těla a hlavně záda. Pokud nechcete přímo na řeku, stačí použít veslovací trenažér v posilovně.

Skákání přes švihadlo

Vraťte se do dětství a pořiďte si švihadlo. Je to fantastické kardio, skvěle se po něm hubne a navíc je to opravdu zábava. Za hodinu skákání přes švihadlo můžte shodit až 1000 kalorií!

Zdroje:

https://www.prevention.com/weight-loss/a41046481/what-exercise-burns-the-most-calories/

https://www.nerdfitness.com/blog/25-ways-to-exercise-without-realizing-it/

https://www.cancerresearchuk.org/get-involved/find-an-event/the-exercise-challenge/30-ways-to-exercise