Časy diet a hladovění má nejznámější český šéfkuchař a televizní hvězda už dávno za sebou. „Žádnou dietu do plavek nedržím, jelikož to považuju za zbytečné. Já svým vzhledem oslním už asi málokoho. Že bych měl zhubnout 40 kilo, abych měl co fotit na Instagram, to není můj příběh,“ řekl v rozhovoru pro Kondici.

Prozradil také, že ho hubnutí nechává klidným. Zdeněk prý ví, co u něj funguje, co jeho tělu prospívá a dělá mu dobře a co naopak ne. Řídí se zkrátka v jídle jen svými pocity – tento směr můžeme označit jako intuitivní jedení, které je v poslední době velmi populární.

I šéfkuchaři běhají a můžou mít super postavu

Zajímalo nás, zda si vůbec šéfkuchaři mohou udržet štíhlou figuru při všem tom každodenním ochutnávání slaných i sladkých dobrot. V tom má náš nejznámější šéfkuchař a expert na gastronomii jasno. Jídlo, sport i dobrá fyzická kondice se podle něj nevylučují. Příkladem je dokonce světově proslulý šéfkuchař Gordon Ramsey, který je velký sportovec a v minulosti se připravoval i na extrémní soutěž Ironman. „Běhal dokonce triatlony a tvrdě na ně dřel. Osobně znám i další kolegy kuchaře, kteří mezi prací zvládali jít si zaběhat, takže to samozřejmě jde,“ řekl Pohlreich.

Letní jídelníček má být lehký

Pokud si chceme na léto udržet figuru bez faldů, co bychom podle Zdeňka měli jíst? „Myslím, že jídlo má být především jednoduché. Léto není čas nějakého komplikovaného vaření a složitých pokrmů. Strava má být lehká nejen nutričně, ale i myšlenkově.“ Co konkrétně bychom si tedy měli dávat na talíř? To se dozvíte na konci tohoto videa.

Zdroj: VLM

Zdroje:

autorka videa Lucie Šáleová, Zdeněk Pohlreich