Zdroj: VLM

„Neřeším formu do plavek, ale obecně. Nesoustředím se na budování postavy jen ty tři měsíce, kdy je v Česku léto. Navíc s rodinou trávíme dovolenou u moře spíš v jinou roční dobu,“ řekl v rozhovoru pro Kondici. Léto patří u Richarda Krajča především práci, i letos ho čekají festivaly, koncerty a divadelní představení pod širým nebem. Kdo někdy viděl živý koncert kapely Kryštof, jistě mi dá za pravdu, že zpěvák se chová na pódiu doslova jako neřízená střela! Není divu, že během toho spálí velké množství energie. Koncerty s kapelou podle svých slov prakticky proskáče.

Zdroj: Youtube


Denně skáče přes švihadlo

Ve formě se ale snaží udržovat i domácím skákáním přes švihadlo, k tomu dělá sérii posilovacích cviků. „Mám posilovací gumy a asi tak hodinku denně se snažím sobě a svému tělu věnovat. Taky už mám pár křížků na sekeře, a pokud chci dobře fungovat, musím se o sebe starat,“ řekl Krajčo.


Žádný cukr

S tím jde samozřejmě ruku v ruce také jídelníček. Frontman skupiny Kryštof a autor hitů jako Srdce nehasnou nebo Protože to nevzdám prozradil, že si v životě prošel obdobím, kdy v jídle hledal tu správnou cestu, například téměř vyřadil cukr. Na podzim mu ručička váhy poskočila nahoru, paradoxně během fyzicky náročné taneční soutěže StarDance. „Všichni mi říkali, a já se na to strašně těšil, že zhubnu a můžu jíst, co chci, ale stala se mi taková zvláštní věc. Sám sobě jsem popustil uzdu a přibral jsem pět kilo. Takže jsem se zhrozil a vrátil jsem se zpět ke svému lehčímu životu. Žádný cukr. Nedá se nic dělat,“ řekl deníku Blesk.


Přerušovaný půst vyhovuje jeho trávení

Už přes deset let je vegetarián a v současnosti zakotvil u přerušovaného půstu, kdy přijímá stravu jen v určitých časových oknech. V praxi to znamená, že jí denně osm hodin, zatímco zbylých 16 hodin se postí. Dobře mu dělají spíše lehčí jídla, která se snadněji tráví. „Zjistil jsem, že mi přerušovaný půst vyhovuje. Ze začátku to ale bylo těžké, protože jsem byl zvyklý jíst ještě večer po představeních či koncertech. Asi měsíc mi trvalo, než jsem si na tuhle novou disciplínu zvykl.“

Jaký sport zpěvák už od dětství miluje a proč přišel podpořit na křest knihy bývalého fotbalistu Petra Švancaru? To se dozvíte po zhlédnutí videa.

Zdroje:

Autorský rozhovor Lucie Šáleové

https://www.richardkrajco.cz/