Australskou herečku, komičku, scenáristku, producentku a zpěvačku Rebel Wilson můžete znát například z filmové série Ladíme! (Pitch Perfect) nebo z válečného komediálního dramatu Králíček Jojo. 

Rebel si během své kariéry prošla mnoha změnami, a to hlavně co se její váhy a vzhledu týče. V roce 2020 se vydala na cestu hubnutí a zhubla tehdy neuvěřitelných 80 liber, tedy asi 36 kg. Jak to dokázala?

Dieta založená na proteinech

Začátkem roku 2020 se herečka Rebel Wilson rozhodla pro radikální změnu. Zhubnout chtěla nejen kvůli vzhledu, ale hlavně ze zdravotních důvodů. V té době si velmi přála otěhotnět a mít miminko, lékaři jí doporučili, že k tomu je potřeba, aby poměrně hodně zhubla. Rozhodla se tedy od píky změnit svůj životní styl. S pomocí trenéra a nutričního poradce se vrhla na svůj jídelníček i na cvičení. V té době během jednoho roku zhubla z necelých 111 kg na neuvěřitelných 75 kg. A co je nejdůležitější, v roce 2022 s pomocí náhradní matky přivítala na svět svou dceru a splnila si tedy přesně to, co si přála. Jak se Rebel podařilo tak radikálně zhubnout? Dodržovala tato pravidla:

Srovnat se s nedokonalostmi

Rebel Wilson se při své dietě v roce 2020 nijak zásadně neomezovala ani necvičila jako šílenec. Snažila se k hubnutí přistupovat holisticky, naslouchala vlastnímu tělu a nebičovala se za to, když v dietě někdy polevila. Obecně pak dodržovala dietní plán Mayr Method, o kterém se více můžete dozvědět zde: 

Dát si důvod, proč zhubnout

Pro Rebel byl nejdůležitějším důvodem, proč shodit přebytečná kila, její zdravotní stav. Vzhledem k diagnóze syndromu polycystických ovarií jí doktoři doporučili, aby si nechala zmrazit vajíčka, pokud chce mít později děti. K tomu jí ale také doporučili, aby zhubla a začala se víc starat o vlastní zdraví. 

Být k sobě upřímný

Začátkem roku 2020 Rebel Wilson napsala dopis sama sobě, aby si připomněla, že do zdravého životního stylu je ochotná jít naplno. A opravdu se tak stalo.

Najít pro sebe nejvhodnější způsob, jak zhubnout

Sama Rebel Wilson věnovala nejvíce času chození, protože to nic nestojí a je to naprosto bezpečné. Herečka doporučuje, abychom se při touze po ideální váze snažili najít aktivitu, která nás bude co nejvíce bavit. Rozhodně to funguje lépe, než sám sebe trápit při sportu, který nás vůbec nebaví.

Důležitost stravy

Rebel se nikdy netrápila tím, když si dala něco sladkého nebo nějak „zhřešila“ v dietě. Principem jejího jídelníčku při redukci váhy bylo držet si denně méně než 1 500 kalorií, při udržovacím režimu pak upravila svůj jídelníček na 2 000 až 2 500 kalorií denně. 

Po nějaké době experimentování také došla k tomu, že je pro ni ideální vysokoproteinová dieta s omezením cukrů. Potýkat se také musela s emočním přejídáním, které pak řešila po psychické stránce. 

Milovat se a meditovat

Dalším důležitým bodem, který hrál v hubnutí Rebel Wilson hlavní roli, byla tedy i psychická stránka. Ačkoliv je podle svých slov velmi sebevědomá a ambiciózní, celý život trpěla tím, že se neměla ráda. V tom jí kromě meditace pomáhá i psaní – každý den si nastaví časovač na 12 minut a napíše si na papír všechny emoce, které cítí, aby je nijak nepotlačovala. Navíc nikdy nehubla proto, aby se líbila ostatním, ale aby se naučila milovat sama sebe. 

Práce přináší koláče i kila navíc

Fanoušci Rebel Wilson si tento rok všimli, že herečka zase výrazně přibrala. Sama se k tomu vyjádřila ve svém příspěvku na Instagramu:

„Opravdu tvrdá práce pro mě kvůli všemu tomu stresu znamenala, že jsem přibrala 14 kilo. Cítím se kvůli tomu ze sebe špatně… Neměla bych… Ale cítím. Jsem velmi pyšná na všechnu tu práci, kterou dělám na nových filmech a svých memoárech, bylo toho ale poslední dobou opravdu HODNĚ a já se přestala soustředit na zdravý životní styl. Prochází si někdo z vás něčím podobným?”

Herečka k velmi transparentnímu vyjádření, ke kterému přidala video v černém koupacím kompletu, dostala nespočet podpůrných komentářů a milých vzkazů a fanoušci se ji snaží povětšinou přesvědčit, že v tom není sama. To, jakou má Rebel váhu, navíc podle jejích obdivovatelů nemá absolutně vliv na to, jak vynikající a kvalitní herečka to je. Rebel sama přiznává, že je pro ni důležitější, aby byla zdravá, než aby byla hubená. 


Zdroje: https://www.businessinsider.com/rebel-wilson-gained-weight-work-stress-2024-1 https://www.eatingwell.com/article/7939417/heres-what-rebel-wilson-did-to-get-healthy-and-maintain-her-weight-loss/