Silový trénink
Pomůže zvýšit vaši svalovou hmotu. Díky tomu potenciálně spálíte více kalorií. Aerobní cvičení provádějte 150 minut týdně a přidejte k tomu alespoň 2x týdně trénink silový.
Jaké cvičení je vhodné na břišní tuk? Vyzkoušejte kliky, sedy a další cviky, které se zaměřují na břicho a posílí břišní svaly.
Konzumace většího množství rostlinných potravin
Viscelární tuk souvisí se zánětem, jehož vznik podporují potraviny s obsahem rafinovaných cukrů. Pro ztrátu tuku je rostlinná strava ideální volbou. Kromě toho obsahuje antioxidanty - polyfenoly, které mají protizánětlivé vlastnosti. Pokud se jedná o výživu v souvislosti s viscelárním tukem, pomoci může i vyšší konzumace vlákniny, kterou právě rostlinná strava obsahuje. Vláknina dodá delší pocit sytosti a tím brání přejídání.
Eliminace stresu
Během období stresu velká část lidí konzumuje potraviny s vysokým obsahem tuku, cukru nebo kalorií. To však není jediný faktor, který podporuje přibývání na váze. Během stresu tělo produkuje stresový hormon kortizol. Jeho vyšší hladina bývá spojována s vyšším množstvím viscelárního tuku. Kortizol dokáže povzbuzovat chuť k jídlu a vyvolává chuť na sladká a tučná jídla.
Dostatek kvalitního spánku
Potřeba spánku se u jedinců liší, ale dospělí potřebují minimálně 7 hodin spánku denně. Důležité je, aby byl kvalitní. Lepší spánek podporuje odpočinek.
Důvody nebezpečí břišního tuku
Pokud tuku na břiše není příliš mnoho, není nebezpečný. Břišní tuk je aktivní součástí těla, produkuje velké množství toxických látek. Jejich následkem se objevují záněty nebo inzulínové rezistence. Pokud tuk obaluje třeba játra, přispívá k rozvoji jejich nealkoholického ztučnění. Pokud v těle probíhá jakýkoli zánět, představuje rizikový faktor pro většinu chronických onemocnění. Ta se s přibývajícím věkem objevují stále častěji. Jedná se především o vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, cukrovku 2. typu, některé druhy rakoviny, Parkinsonova či Alzheimerova choroba.
Zdroje: