Všichni milujeme jídlo. I když bychom chtěli jíst a říkat, že na kaloriích nezáleží, víme, že to není pravda. Konzumace většího množství energie, než kolik spálíme, povede k nárůstu hmotnosti.

Mít seznam potravin s nulovým obsahem kalorií je úhledný trik, který vám umožní sníst více, aniž byste překročili doporučený energetický příjem pro daný den – a komu by se to nelíbilo?

Existují totiž potraviny s „nulovým“ obsahem kalorií, které můžete jíst každý den jako součást svého jídelníčku bez počítání kalorií. Tyto potraviny na hubnutí vyžadují ke strávení více energie, než ve skutečnosti obsahují. To znamená, že potraviny s nulovým obsahem kalorií znamenají, že obsahují méně kalorií, než vaše tělo spotřebuje na jejich zpracování.

V článku najdete sedm potravin jako je ovoce a zelenina, které skutečně patří mezi ty „nulové“. Zbývající tři jsou nízkokalorické a možná pro vás bude velkým překvapením bod číslo 8, což je popcorn.

Zdroj: Youtube

10 potravin s minimem kalorií

  1. Jablka: Středně velké jablko obsahuje jen něco málo přes 50 kalorií. Vzhledem k tomu, že tělo spaluje energii při trávení jablek, je čistý kalorický příjem z jablek pravděpodobně ještě nižší.
  2. Rukola a baby špenát: Rukola je druh listové zeleniny s téměř nulovým obsahem kalorií. Půl šálku (asi 10 gramů) rukoly obsahuje pouze 3 kalorie. Baby špenát má podobné vlastnosti.
  3. Řepa: Tato kořenová zelenina má typicky hlubokou červenou nebo fialovou barvu a obsahuje pouze 59 kalorií na šálek (136 gramů). Kromě toho poskytuje 13 % denního doporučeného příjmu draslíku, což je výhodné pro osoby s vysokým krevním tlakem.
  4. Mrkev: Jedna středně velká mrkev má pouze 25 kalorií a obsahuje 400 % denního doporučeného příjmu vitamínu A. Mrkev je vynikající a snadná svačina pro každodenní konzumaci.
  5. Růžičková kapusta: Ať už ji máte rádi nebo ne, růžičková kapusta je velmi výživná a má nízký obsah kalorií. Šálek (88 gramů) obsahuje pouze 38 kalorií.
  6. Jahody: V jednom šálku jahod (150 gramů) je méně než 50 kalorií. Pokud jsou čerstvé jahody příliš drahé nebo nejsou k dispozici, můžete si koupit mražené, ohřát je a podávat s řeckým jogurtem jako zdravý a chutný dezert.
  7. Okurky: Okurky jsou většinou tvořeny vodou a mají velmi nízký obsah kalorií. Půl šálku okurek obsahuje pouze 8 kalorií, což je ideální svačina, která vás udrží v pohybu a zároveň konzumujete prakticky jen vodu.
  8. Popcorn je díky svému vysokému obsahu vlákniny jednou z nejvíce sytících nízkokalorických svačin. Jeden šálek (8 gramů) vzduchem vypuštěného popcornu obsahuje pouze 31 kalorií a 1,2 gramu dietní vlákniny.
  9. Ovesné vločky jsou vynikajícím doplňkem vaší denní stravy. Nejsou jen nízkokalorické, ale také bohaté na bílkoviny a vlákninu, což vás udrží syté.
  10. Řecký jogurt je skvělým zdrojem bílkovin, který lze začlenit do výživné stravy. I když se přesná čísla liší mezi značkami a příchutěmi, porce 1 šálku (245 gramů) neochuceného řeckého jogurtu poskytuje asi 150 kalorií a 25 gramů bílkovin.

Zdroj: Healthline, Marathonhandbook, Studie