Během spánku se metabolismus zpomaluje, organismus se čistí a regeneruje. Pokud mu pomůžeme s detoxem, budeme lépe vstřebávat vitaminy a minerály, zrychlí a zefektivní se spalování tuků. Díky detoxikačním a diuretickým účinkům jednotlivých ingrediencí dosáhnete efektivnějšího trávení a zbavíte se nadbytečné vody v organismu – odezní nadýmání, otoky a pocit „nateklosti“. Výsledkem bude užší pas, plošší bříško a pocit lehkosti. A to už po sedmi dnech. Jak na to?

Zdroj: Youtube

Stačí vám citron a pár dalších surovin


Budete potřebovat jen pár základních ingrediencí z kuchyně. Tou první je citron, respektive citronová šťáva. O ní víme, že obsahuje velké množství vitaminu C, díky čemuž posiluje imunitu, očišťuje organismus od škodlivých toxinů, má prokazatelné antibakteriální vlastnosti a mnoho dalších zdravotních benefitů, jak potvrzuje celá řada studií.

Další surovinou je jablečný ocet, který se vyrábí z drcených fermentovaných jablek, kvasnic a cukru. Obsahuje látky, jako je kyselina octová a mateční kultura, které mohou pomoci s regulací škodlivých bakterií, hladiny cukru v krvi i s trávením. Některé studie naznačují, že může mít jablečný ocet pozitivní vliv i na zdraví srdce.

Dále čistí náš trávicí trakt, je antibakteriální, protizánětlivý a potlačuje chuť k jídlu. Ocet je vynikajícím zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku i fosforu, a tak pomáhá i proti řídnutí kostí.

Aby vznikl nápoj, potřebujeme k tomu samozřejmě vodu. Ještě lepšího efektu ale docílíte, když místo obyčejné vody použijete k umíchání elixíru vodu nebo gel z aloe vera – koupíte ho v drogeriích, lékárnách nebo specializovaných obchodech se zdravou výživou. Proč zrovna aloe vera? Tahle rostlina, která se přirozeně vyskytuje v Africe, na Arabském poloostrově a Madagaskaru, má široké spektrum zdravotních benefitů, především protizánětlivé a antibakteriální účinky. Aloe našemu tělu poskytuje také důležité aminokyseliny, enzymy, uhlohydráty a další nutriční látky. Pomáhá léčit žaludeční vředy, stimuluje správnou funkci střev a má příznivý účinek na střevní sliznici, čímž umožňuje lepší vstřebání živin z potravy. Uvolňuje také zácpu a podporuje tvorbu žluči.

Další superpotravinou, kterou přidáte do hubnoucího koktejlu, je čerstvá petržel. Tahle bylinka, kterou běžně pěstujeme na zahrádkách i v truhlících, ukrývá velké množství minerálů, jako jsou draslík, hořčík, železo. Obsahuje vitamin C, je močopudná a čistí krev.

Nesmíme zapomenout ani na oloupaný a pokrájený ananas. Tohle exotické ovoce je na hubnutí ideální, a to díky aminokyselinám. Obsahuje spoustu vlákniny, vitaminy, antioxidanty, mimo jiné třeba bromelain, který působí blahodárně na zdraví kloubů. Předností ananasu je hlavně jeho nízká energetická hodnota a opravdu vysoký obsah vlákniny, díky které se budete cítit sytí. Nízký glykemický index zase pomáhá tělu k optimálnímu metabolismu cukrů. Ovšem nejdůležitější je to, že ananas obsahuje enzym bromelain, který zabraňuje ukládání tuků.

Salátová okurka – další nezbytná přísada. Skládá se z 90 % z vody. Obsahuje křemík, sodík, draslík, přirozeně hydratuje tělo, působí močopudně, díky antioxidantům vyplavuje toxiny, má beta-karoten, který prospívá zdraví očí.

Koření, které spaluje tuky

Skořice – japonská studie publikovaná v časopise Journal of Nutritional Science and Vitaminology v roce 2012 naznačila, že skořice snižuje viscerální tuk u myší. Látky v koření mají také schopnost zrychlit metabolismus, zlepšují funkci inzulinu a pomáhají překonat chuť na jídlo.

Kurkuma – další protizánětlivý zázrak v podobě koření. Kurkumin podle všeho snižuje hladinu určitých zánětlivých markerů, které se podílejí na rozvoji obezity. 

Zázvor – ať už sáhnete po čerstvém kořeni, nebo sušeném prášku, zázvor je známý svými protizánětlivými účinky, podporuje trávení, posiluje imunitu a funguje jako přírodní „nakopávač“ metabolismu.

Kajenský pepř neboli chilli působí jako přírodní urychlovač metabolismu, obsahuje vitaminy A, B i C, vápník i draslík a stejně jako skořice podporuje trávení tuků, má antibakteriální účinky a detoxikuje organismus.

Všechno spolu umixujte

Příprava drinku, který je nejen zdravý, ale i chutný, je super snadná. Vezměte si smoothie maker, shaker nebo mixér a nasypte do něj všechny ingredience. Od každé stačí jen malé množství – zvládnete to od oka. Zeleninu a ovoce očistěte a pokrájejte na malé kousky, zalijte šťávou z jednoho citronu, vodou z aloe vera, jablečným octem (lžíce je tak akorát), přidejte koření a důkladně vše rozmixujte. Pokud potřebujete, přilijte ještě obyčejnou vodu. Měl by vzniknout nápoj, který nebude příliš hustý. Přelijte ho do sklenice a vypijte večer asi 60–90 minut před spaním. Když vydržíte týden, uvidíte, že kila půjdou rychle dolů, kromě toho se vám zlepší trávení, kvalita pleti a budete mít přes den mnohem více energie.

Zdroje:

https://www.youtube.com/watch?v=y3zE-0PZM3U

https://www.yamamotonutrition.com/int/blog/post/pineapple-the-fat-burning-fruit-between-myth-and-reality-a1826

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6403313/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2581754/

https://www.ireceptar.cz/zdravi/skorice-hubnuti-30000818.html