ŠTÍR 

O tom, že jsou Štíři žárliví, píše každá astrologická kniha. Adept astrologie v první příručce zjistí, že se má zrozencům z tohoto znamení vyhýbat. Vztah s nimi má být náročný a nic kromě stresu z něj nevzejde. Když však začnete situaci rozebírat důkladně a do hloubky, zjistíte, že je všechno o dost složitější, než to na první pohled vypadá. Štíři sice doopravdy žárliví jsou, ale většinou je jejich žárlivost jen reakcí na vlastní negativní předchozí životní zkušenosti. Když se jednou spálí, pro jistotu foukají i na studené – a když jednou narazí na nevěrného partnera, nepřipustí si, že se může najít někdo, kdo mu zahýbat nehodlá. Štír má navíc velice vyvinutou fantazii, která mu v zářivých barvách maluje nejen to, co by být mohlo, ale i to, co bylo. Právě proto je dobré, když mu pro jistotu nebudete představovat ani kamarády ze školky, natož ty, kteří vám byli kdysi na střední hodně blízcí. Když pochopíte, že jde o člověka, který žárlí, ať se děje, co se děje, musíte nastolit jasná pravidla. Štír musí vědět, že mu vpády do svého mobilu nebo počítače neodpustíte. Moc se mu to líbit nebude, ale když pochopí, že by o vás přišel, smíří se i s tím, že jsou věci, které vědět nebude.

Zdroj: Youtube

RAK

Zatímco Štír žárlí jednoduše a neproblémově, s Rakem je to zajímavější. Pokud chceme důvody jeho žárlivosti pořádně rozebrat a pochopit, odkud pramení, musíme se zamyslet nad jeho žebříčkem hodnot. O tom, že je pro Raka nejdůležitější rodina, nikdo nepochybuje. Rak jejímu vytvoření a práci na jejím zdokonalení věnuje spoustu času a neskutečné množství energie. Studuje příručky, navštěvuje kurzy, které z něj mají učinit skvělého rodiče a ještě lepšího partnera. Veškeré peníze, které vydělá, investuje do vylepšení rodinných podmínek a vytvoření toho, čemu se říká teplé hnízdečko. Když má v tomto směru plán splněný, začne přemýšlet, jak zabezpečit děti. Investuje do půdy, nemovitostí nebo se vrhne na sbírání obrazů či jiného umění. Při tomto životním tempu je jasné, že občas na partnera nemá čas a někdy ani náladu. Právě tam hrozí nebezpečí, že se objeví někdo, kdo na račího nedoceněného partnera udělá oči a vyláká ho nejdříve na procházku a pak přímou cestou do své postele. Rak se bude v takové situaci cítit zrazený, zklamaný a opravdu naštvaný. Pokud odpustí, jeho nevěrný partner záhy pozná, jak vypadá peklo na zemi. Rak sice formálně odpustí, ale nikdy nezapomene… a svého provinilého partnera si bude hlídat ještě intenzivněji.

BÝK

Když si srovnáte Býka s Rakem, zjistíte, že žárlí oba, ale každý trochu jinak. Rak nesnáší představu dalšího člověka v životě svého partnera proto, že miláčkova nevěra ohrožuje jeho životní stabilitu a zejména investice, na které vydělal a které mají sloužit na stará kolena jemu a partnerovi a jako startovné do života dětem. Býk potřebuje zajištění proto, aby mohl sám sobě dokázat, že si se životem umí poradit. A protože prakticky myslí od chvíle, kdy začne brát rozum, bedlivě poslouchá veškeré historky, které se partnerských vztahů, dvojího života a zejména nevěr všeho druhu týkají, intenzivně o nich přemýšlí a pamatuje si každé slovo. Partnera si pak vybere tak, aby z jeho strany nebezpečí nějakého úletu bylo co nejmenší. V rámci psychické masáže ho neopomene přesvědčit, že se nikdy s nikým nebude mít tak dobře, jak se má s ním. Jeho strategie je ale ještě náročnější: navenek předstírá, že svému partnerovi dává plnou svobodu, ale ve skutečnosti hlídá každý jeho krok. Jeho životní druh je však už tak zmasírovaný, že mu to buď přijde jako naprosto normální, nebo ho ani nenapadne, že by se mohl a měl bouřit.

 Zdroj:
Autorský článek
Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa