BERAN   21. 3. – 20. 4.           

Když se dozvíte, že něco musíte, můžete si být jisti, že se opravdu rozčílíte. Na podobné jednání nejste v poslední době zvyklí a opětovně si zvykat nehodláte. Vzhledem k tomu, že vám do 15. května dodává sebevědomí Merkur, který je spolu s Marsem ve vašem znamení, budete se vůči svým soupeřům profilovat sebevědomě a hrdě. Každému, kdo na vás zaútočí, dokážete, že nepotřebujete vy jeho, ale on vás. Po takové promluvě se dočkáte omluvy a potvrzení, že máte pravdu.            

BÝK  21. 4. – 21. 5.

Když vám partner některé vaše nápady rozmlouvá, nedělá to ze zlé vůle, ale spíše proto, že vás chce ochránit před zbytečnou námahou, kterou byste tím na sebe brali. Navíc by bylo dobré, kdybyste využili energii Jupiteru, který se do 26. května nachází ve vašem znamení. S jeho pomocí se dokážete soustředit na záležitosti, které mají na váš život dlouhodobý dopad a vyžadují nasazení všech sil, které máte k dispozici. Když termín prošvihnete, budete na další čekat dlouhých dvanáct let.

Zdroj: Youtube

BLÍŽENCI   22. 5. – 21. 6.

Řeči člověka, který vám neustále dává najevo, že vám chce pomáhat a ulehčit vám od veškerých trampot každodenního života, se velice dobře poslouchají. Když však přijde k realizaci, nebudete vědět, jak správně reagovat. Zjistíte, že to, co vy považujete za obtížné a s čím byste opravdu potřebovali pomoci, dotyčného vůbec nezajímá. Pak by bylo lepší, kdybyste tuto informaci mlčky vzali na vědomí a snažili se všechno zvládnout sami.  

RAK  22. 6. – 22. 7.

Lidi, kteří vám začnou objasňovat, že žijete rizikovým způsobem, a přemlouvat vás, abyste se jim svěřili a vzali je jako své životní kouče, mentory nebo rovnou duchovní rádce, neposlouchejte. Zejména v první polovině května může být jejich tlak silný, ale vy mu musíte odolat. Už ve chvíli, kdy byste jim o krok ustoupili, byste věděli, že jednáte špatně. Výsledkem by byl stav, kdy byste sice velice dobře věděli, že vámi manipulují, ale vzhledem k emocionálním propletencům byste se jim nedokázali adekvátně bránit.

LEV 23. 7. – 22. 8.    

Zejména v první polovině měsíce máte pocit dostihového koně před startem. Neustále čekáte, až se do pohybu dají věci, které se měly pohnout už kolem čarodějnic. Naštěstí vám dojde, že jsou záležitosti, které se uspěchat nedají. Přestanete se stresovat. Místo toho si začněte užívat jaro tak, jak si zasloužíte. Pozvánky na party neodmítáte, ale naopak sami takovou akci uspořádáte. Když se pak v posledním květnovém týdnu všechno pohne, máte všechny společenské dluhy splacené tak, abyste se mohli těšit na budoucnost.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

Zvlášť zajímavé dny vás čekají mezi 16. a 23. květnem, kdy se ve vašem znamení současně nachází Merkur, Venuše, Jupiter a spolu s ním Uran. S touto mocnou planetární podporou se můžete pustit téměř do všeho, co si jen usmyslíte. Opět se ujistíte, že vaše schopnosti jsou podstatně vyšší, než jste si mysleli. Právě proto by nebylo dobré, kdybyste sami sebe přesvědčovali, že na něco nemáte nebo nestačíte. Zejména kolem 23. května, kdy se Venuše spojuje s Jupiterem, dokážete naprosto všechno, co si usmyslíte.                                  

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

Zásadní vliv na vás vyvíjí Mars, který se po celý měsíc nachází ve vašem partnerském sektoru. Zejména v první polovině měsíce, kdy se k němu přidává i Merkur, dokážete nejen bojovat za to, co považujete za důležité a prospěšné, ale taky bezchybně přijít na to, co za boj stojí a co můžete klidně a bez výčitek svědomí pominout. Vaši finanční situaci navíc pozitivně ovlivňuje i Venuše, která je až do 23. května v sektoru peněz cizích, odkud se vám stará o vracení dluhů a jiných finančních požadavků.

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Silně obsazený partnerský sektor můžete využít ke konečnému, definitivnímu a oboustranně přijatelnému uspořádání rodinného majetku. Pokud se na tom dokážete domluvit do 26. května, kdy vás i partnera pozitivně ovlivňuje Jupiter, můžete se považovat za velice šikovné a rozumné lidi. Přesto by bylo potřeba, abyste ústně uzavřené dohody potvrdili i dokumentem, který sestaví právník a který celou věc definitivně vyřeší. Stejně tak si nechejte v práci i v soukromí potvrdit příjem všech dokumentů. Lidem se sice má věřit, ale jistota je jistota.

STŘELEC 23. 11. – 21. 12.

V první polovině měsíce, kdy vaším sektorem lásky a romantiky prochází Merkur spolu s Marsem, které se pozitivně vážou s Plutem ve vašem sektoru komunikace, se těšte na všechno, co vám dny přinesou. I když máte práce až nad hlavu, věnujte se partnerovi. Pokud to jde, plňte mu všechna přání. Kdybyste se rozhodli, že si spolu vyrazíte na pár dní do termálů, bude to ještě lepší. Během relaxačního pobytu načerpáte síly, které uplatníte na konci měsíce, kdy se Jupiter přesune do vašeho partnerského sektoru a přinese příležitosti, které musíte využít.

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

Poslední dny, kdy se ve vašem sektoru lásky a romantiky nachází Venuše spolu s Jupiterem, končí 23. dubnem.  Právě proto je potřeba, abyste se soustředili spíše na to, co potřebuje a vyžaduje váš miláček. Jeho přání nejsou pouhou rozverností, ale vyjádřením jeho opravdu hluboké a bytostné potřeby. Když si s ním promluvíte, dojde vám, že jeho touha po moři nebo jiném trochu exotickém koutku světa, pramení z jeho nesplněných snů. Kdyby se vám jeho přání podařilo splnit,  mohli byste si být jistí, že to vašemu vztahu prospěje.

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

Když si na začátku měsíce budete chtít s partnerem promluvit o své i jeho další představě vašeho společného života, máte zejména v prvním květnovém týdnu skvělou šanci. Jste si schopní povídat o všem, co je pro vás důležité a co podle vašeho názoru partnerský vztah ovlivňuje. Jednání snadné nebude, ale plody přinese. Kolem 18. května pochopíte, jak musíte s miláčkem mluvit. Když s ním dokážete najít společnou řeč, upevníte tím svůj vztah na hodně dlouho.  

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Když něco popletete a vaše okolí vás na to upozorní, je potřeba, abyste se vzchopili a situaci se postavili čelem. K chybě se přiznejte a eventuálně se za ni omluvte. Není však potřeba, abyste si nechávali nadávat nebo neustále museli své jednání vysvětlovat a slibovat, že to už nikdy neuděláte. V každém případě jde o záležitost, kterou byste měli vyřešit do konce druhé májové dekády. Když to neuděláte, riskujete konec měsíce, který bude hektický, ale během nějž se stejně nic nevyřeší.

Zdroj:
Autorský článek
Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa