BERAN 21. 3. – 20. 4.   

Zásadní vliv na vás vyvíjí Merkur, který prochází celý měsíc vaším znamením. 2. dubna, kdy se obrací do zpětného chodu, vás nutí, abyste se ještě jednou vrátili k nedokončeným záležitostem ze začátku března. Další planetární podporu vám od 5. dubna až do konce měsíce velkoryse poskytne i Venuše. Pod jejím vlivem se dokážete s těmi, které máte rádi, podělit o dobré i stinné stránky svého života. Konečně si budete jisti, že máte vedle sebe lidi, na které se můžete v každém případě spolehnout.  

BÝK 21. 4. – 21. 5.

Kombinace silně obsazeného sektoru přátel a Jupiteru, který se naposledy celý měsíc nachází ve vašem znamení, vám dává zajímavé šance jak na smíření rozhádaných vztahů, tak na vylepšení finanční situace. Veškeré nápady, které v této oblasti máte, byste však měli nejdříve promyslet sami a zveřejnit je až potom. To, že vy nepatříte k lidem, kteří by se dokázali chlubit něčím, co není jejich nápadem a jejich zásluhou, ještě neznamená, že se nenajde někdo, kdo to bez rozpaků dokáže.

BLÍŽENCI 22. 5. – 21. 6.

I když jste se na koledu těšili, smiřte se s tím, že bude probíhat zcela jinak, než jste si vysnili. Luna v Kozorohu se postará, aby se místo obvyklého rozverného dvojsmyslného žertování vedly vážné řeči, které se týkají především budoucnosti a všeho, co tuto zemi v dalších týdnech a měsících čeká. Naštěstí dokážete hovor nenápadně, ale účinně převést na zábavnější notu. Zachráníte tak nejen koledu, ale i náladu na celý zbytek měsíce.

Zdroj: Youtube

RAK 22. 6. – 22. 7.

Když vám miláček říká, že je s vámi všechno krásné, snadné, jednoduché a hlavně naprosto pohodové, berte to jako jeho upřímné vyznání a jednoznačné hodnocení vašeho vztahu. Pokud však nechcete zůstat jen poskytovateli pozitivních zážitků, ale chcete ve vztahu hrát důležitější roli, vyžaduje se od vás zásadní změna přístupu. Je potřeba, aby se partner konečně dozvěděl, že na charakter vašeho vztahu má stejný vliv jako vy. Když pochopí, že by měl něhu a stabilitu nejen dostávat, ale i poskytovat, bude to fajn.

LEV 23. 7. – 22. 8. 

To, že chcete, aby bylo v rodině všechno v pořádku, aby měla, co potřebuje, a aby nikdo nestrádal, je normální a pozitivní.  Přesto byste si měli dávat pozor, abyste přání dorůstajících a dospělých dětí neplnili za každou cenu a na svůj úkor. Zejména v první dubnové dekádě je potřeba, abyste si dovolenou naplánovali podle svého. Jeďte na místa, kam se už dlouho chcete podívat, a za cestu utraťte tolik, kolik si podle svého uvážení můžete dovolit. Děti mohou mít pocit, že zbytečně rozhazujete, ale to vám může být jedno.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

Především je potřeba, abyste si hlídali vliv Marsu ze svého partnerského sektoru. S člověkem, kterého máte doma, vycházíte naštěstí dobře a negativní překvapení od něj čekat nemusíte. Trochu horší to bude s kolegy v práci. V poslední době mohou mít pocit, že se až příliš prosazujete na jejich úkor. To, že jen díky vám nedělají zbytečné chyby, které by vás všechny ve výsledku stály čas a peníze, vůbec nechápou. Právě proto je potřeba, abyste jim to důrazně připomněli a postarali se, aby si to zapamatovali.

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

Konečně máte dost času a energie, abyste začali pracovat na svém partnerském životě. Příznivé budou zejména dny od 5. do 19. dubna, kdy na vaší straně stojí Slunce, Merkur i Venuše. Svého miláčka dokážete povzbudit a motivovat k činnosti tak, aby konečně pochopil, že musíte fungovat jako pár. Vy mu poskytnete stabilitu a on vám dá energii a sebejistotu. Navíc se můžete domluvit na zásadním životním kroku, který jste dosud z nejrůznějších důvodů odkládali. Teď zkonstatujete, že se není čeho bát!

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Díky Jupiteru, který pořád ještě pobývá ve vašem partnerském sektoru, odkud vám poskytuje jednu zajímavou šanci za druhou, dokážete zvládnout i to, co by každý jiný považoval za nemožné. Především se domluvíte s člověkem, který se dosud stavěl proti vám, ale který konečně pochopil, že se bez spolupráce s vámi neobejde. Naštěstí se chováte tak velkoryse, že mu jeho předchozí jednání nepřipomínáte. Kolem 10. dubna si dávejte pozor na silnici. To, že vy zbytečně nepospícháte a jezdíte rozumně, ještě neznamená, že se tak budou chovat všichni.

STŘELEC 23. 11. – 21. 12.

I vás konečně čekají dny a týdny, kdy je pro vás nejdůležitější partnerova spokojenost. Zejména mezi 5. a 19. dubnem se snažíte, aby si miláček neměl v tomto směru na co stěžovat. Domlouváte si dovolenou, plánujete další společný život a můžete dokonce uvažovat i o přírůstku do rodiny. Zároveň se snažíte, aby byl váš další společný život co nejpohodlnější. Investovat můžete jak do vylepšení bytu, tak do nového, většího a bezpečnějšího auta. V každém případě však musíte výdaje kontrolovat a ty zbytečné škrtnout.  

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

O zásadní problémy se vám může postarat Mars, který prochází vaším sektorem komunikace. Pod jeho vlivem máte sklon mluvit nerozumně a komentovat přesně to, co byste měli nechat bez povšimnutí. Právě proto čekejte ze strany svých blízkých doma i kolegů v práci dost ostrou reakci. Když se už něco takového stane, chovejte se rozumně. Můžete se sice rozhodnout, že situaci vylepšíte štědrým dárkem (ke kterému vás inspiruje Jupiter z Býka), ale rozumné by to nebylo. Bude lepší, když počkáte, až se všechno srovná samo.

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

Když potřebujete něco pochopit nebo se naučit něco zcela nového, poskytuje vám Merkur, který se celý měsíc nachází ve vašem sektoru komunikace, skvělou šanci. Pokud si chcete být úspěchem zcela jisti, musíte začít myslet jinak, než jste mysleli dosud. Na scénáře, podle kterých se nemáte do něčeho pro jistotu vůbec pouštět, protože se vám to stejně nepodaří, zapomeňte. Jděte za tím, co chcete získat a dokázat. Můžete si být jisti, že se vám to pak podaří.

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Kombinace energií Marsu, Saturnu a Uranu ve vašem znamení je opravdu náročná. Na jedné straně se energicky vrháte do nejrůznějších aktivit, na druhé o sobě pochybujete a přemýšlíte, zda na realizaci svých záměrů vůbec máte. Právě proto bude lepší, když si hned na začátku měsíce uděláte plán toho, co chcete a potřebujete zvládnout, a pak pojedete bod po bodu. Kromě nejrůznějších aktivit však nesmíte zapomenout ani na odpočinek. Relaxace je pro vás a vaši pohodu opravdu nutná!

Zdroj:
Autorský článek

Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa