Je dobrá matka ta, která hlídá každý krok svých dětí a bdí nad jejich životem včetně jejich myšlenek? Nebo ta, která dá svým ratolestem plnou volnost a svobodu do té míry, že dovolí, aby si občas z ryze preventivních důvodů nabily nos? Je lepší matka ta, která rodině a dětem věnuje celý svůj život, nebo ta, která pracuje na své vlastní kariéře? Ať je to tak nebo tak, astrologie má za to, že jsou znamení, která mají k nejlepší matce blíže než ostatní.

Která to jsou?  

RAK 

Ženy, narozené ve znamení Raka, mají jednu obrovskou výhodu. Do situace, ve které by se musely rozhodovat, zda se budou věnovat naplno kariéře, nebo dají přednost rodině, se většinou nedostanou. Pro ně je totiž největší kariérou, pro kterou jsou ochotné obětovat naprosto všechno, právě rodina. Pro děti udělají všechno.

Zároveň však fungují jako stejně skvělé dcery a snachy, které se s láskou starají jak o vlastní, tak o vyvdané rodiče. Svým ratolestem pak ukazují, jak vypadají správné rodinné vztahy v praxi. Děti mají pod křídly jako příslovečné kvočny. Kromě zdravé výživy a všestranné péče se starají o jejich všestranný rozvoj. Vybírají jim kroužky, na které je oddaně doprovázejí. Cestou tam a zpátky si s nimi povídají nejen o tom, co děti zajímá, ale především o tom, co tvaruje a upevňuje jejich charakter a posiluje to, co jejich račí matička považuje za důležité.

Dokud jsou děti ve školním věku, funguje všechno naprosto skvěle. Když však začnou dorůstat a prosazovat své vlastní názory, nemusí to dopadnout dobře. Račí matka bere podobné pokusy jako útok na postavení, které v srdci i v životě svých dětí má. Když se budou obě strany snažit o domluvu, společnou řeč nakonec najdou. Dá to ale spoustu práce…

LEV

Lví matky jsou známé tím, že všechno, co dělají, dělají dokonale – nebo si to alespoň myslí. Občas dokonce budí dojem, že děti měly jen proto, aby se do prvních týdnů jejich života mohly chlubit vším, co dokázaly.

V prvních letech života toho ratolesti vlastními silami sice moc nedokážou, ale to jim ani trochu nevadí. Dětem založí vlastní profil na sociálních sítích, kde se jimi budou bezostyšně chlubit. Sotva se doslechnou o nějakém konkurzu na film nebo na reklamu, jejíž požadavky jejich dítě (děti) splňuje, neváhají ani chvíli a hned se na něj ženou. Jakmile děti dosáhnou školního věku, čeká je další kolo lví výchovy. Matka jim kromě školy vybere několik kroužků, které mají sloužit k posílení jejich vzdělání. Kromě práce na duchu je čeká i nějaký sport – nejlépe takový, který by se později mohl stát zdrojem jejich příjmů.

Když se mláďata vzbouří s tím, že o nic takového nestojí, protože je to nebaví, dostanou přednášku o tom, co by za to jiní dali. Mohou padnout i nepříjemná slova o jejich nevděčnosti. Když lví matka usoudí, že na zvládnutí svých ctižádostivých výchovných plánů nestačí, zapojí do jejich realizace celý zbytek rodiny. Ve chvíli, kdy se děti díky svým výsledkům dostanou do novin nebo do televize, začne poskytovat rozhovory a všem vyprávět o síle mateřské lásky.

KOZOROH

Kdybyste se se slečnou, ze které se časem stane kozoroží matka, bavili v dobách jejího dospívání, zcela jistě se dozvíte, že jí tedy děti nikdy po hlavě skákat nebudou. Zároveň se u toho zatváří tak, že vám nezbude, než abyste její řeč vzali naprosto vážně. Když se s ní potkáte v době, kdy už bude v roli matky, budete muset uznat, že se svého mladistvého rozhodnutí drží s chvályhodnou úporností.

Její děti mají od malička nutný řád, který dodržovat musí. Ostatní matky jí upřímně závidí večery, kdy děti po večerníčku a čtené (samozřejmě výchovné) pohádce zapadnou do pelíšků a ani je nenapadne, že by to mohlo být jinak.

Matka Kozoroh dbá na jejich správnou výživu, plnou zeleniny a kvalitních surovin – nakupovaných pokud možno přímo od farmáře. Kromě těch správných výsledků ve škole (neboť jen to nejlepší je pro Kozoroha dosti dobré), motivuje děti ke sportu a pohybu vůbec.

Na rozdíl od lví matky jí však nezáleží na tom, aby děti dosáhly slávy a světel ramp, ale spíše na tom, aby se harmonicky rozvíjely. Když dorostou a budou se chtít řídit vlastní hlavou, klidně jim to dovolí. Je jí jasné, že je vychovala tak, že se o ně bát nemusí. A ještě více si je jistá tím, že mohou poletovat po celém světě, ale vždycky se vrátí domů k ní…
 

Zdroj:

Autorský článek

Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa