Premium obsah

Video: Vraťte pružnost chodidlům

Zdroj: Kondice.cz
Chodidla jsou základem pro správné držení těla a celého pohybového aparátu. Každý den jsou naše chodidla ve styku se zemí. Jsou důležitá při stání, chůzi a při jakékoli jiné aktivitě, dokonce i když ležíme. Chodidla nám umožňují hýbat se a díky nim můžeme dělat, co nás v životě baví. Neměli bychom na ně tedy zapomínat, ale naopak o ně každodenně s láskou pečovat.

Základem správného postavení chodidla je trojrozměrná opora o bod pod malíkem, palcem a na patě. Mezi těmito třemi body je potřeba rozložit celou váhu těla. Palcová a malíková hrana je aktivní. Zkuste si během dne tuto část svého těla zvědomit a vnímat každé našlapování při chůzi. Zaměříte svou pozornost dovnitř a tím také ulevíte své hlavě od myšlenek. Celé chodidlo je také obrazem těla a zdraví, s jeho pomocí se můžeme dostat k zajímavým informacím, které z něj lze vyčíst.

Nezapomínejte chodidla protahovat a hýčkat


Na chodidlech jsou svaly, které potřebují protáhnout stejně jako jiné svaly. Proto tuto část neopomíjejte. Od chodidel mohou totiž vznikat různé svalové dysbalance na celém těle, bolesti kolen, kyčlí, zad a krční páteře. Každý den se jim alespoň chvíli věnujte, projděte se po špičkách, po patách anebo si je alespoň sami chvíli promasírujte.


V tomto cvičení s fitness trenérkou Alenou Vídeňskou vrátíte nohám pružnost a zdraví. Můžete jej praktikovat jak doma, tak i v práci. Cvičení pomáhá při bolavých chodidlech, plochých nohou či ostruhách a slouží také jako prevence proti těmto potížím. Sestava se skládá ze šesti jednoduchých cviků, při kterých aktivujete a posílíte svaly dolních končetin, zlepšíte svou stabilitu a chodidla ještě v závěru protáhnete.

Zdroj: Alena Vídeňská

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.