Pravidelné cvičení přispěje nejen k celkově lepšímu zdravotnímu stavu, ale změní se často i náš vzhled. Tělo omládne, zvedne se nám sebevědomí a lepší nálada se nás bude držet častěji. Každý by však tento pocit měl okusit sám, jelikož zkušenost je nepřenosná. Pokud opravdu začnete s pravidelnou fyzickou aktivitou, ujistěte se nejdříve o tom, že si cvičením nezpůsobíte zdravotní problémy. Posilování pro lidi s nadváhou je totiž prospěšné pro přetížené klouby. Když necvičíme, naše svaly ochabují, a tak dochází k nadměrnému přetížení kostí a kloubů. Pravidelným posilováním se klouby přestanou přetěžovat, a ještě se zrychlí a nastartuje pomalý metabolismus, který nám často brání v hubnutí.

Berte cvičení jako zábavu

Cvičit můžete i doma. Někomu je nepříjemné navštěvovat posilovny nebo fitness studia. Přitom se dá cvičit jednoduše i z pohodlí domova nebo třeba během pauzy v práci. Cvičení je zkrátka prvním krokem, jak změnit své návyky a tím si zlepšit život. Ke cvičení vždy přistupujte pozitivně a těšte se na něj. Odměnou vám bude dobrá kondice i úsměv na rtech.

Cvičení ve videu je vhodné zejména pro ty, co mají nadváhu. Celá sestava je velmi jednoduchá a mohou ji cvičit i jedinci s pohybovým omezením. Cvičení probíhá po celou dobu vsedě a střídáte při něm kardio s posilováním a protahováním. Ke cvičení stačí jen židle, činky nebo dvě PET lahve naplněné vodou. Začínáte vsedě na židli a lehce se zahřejete, posed je vzpřímený a pracujete nejdříve s nohama a přidáváte ruce. Při cvičení se klade důraz na dech. Dále použijete činky nebo PET lahve a posílíte horní část těla, především ruce. V další části se budete věnovat břišním svalům a nohám. Závěr tréninku je o uvolnění a protáhnutí posílených svalů.

Zdroj: Alena Vídeňská