Hubněte rozkoší. Sexuální polohy, kterými procvičíte své i partnerovi svaly

Pokud chcete shodit přebytečná kila navíc, není nic jednoduššího, než spojit příjemné s užitečným. Vytrénujete své svaly, procvičíte tělo a upevníte vztah. A to všechno z pohodlí postele. 

Vášnivý sex dovede být fyzicky dost náročný. Pokud do vašeho intimního života přidáte tyto polohy, kromě intenzivní rozkoše také posílíte svaly, o kterých jste možná ani nevěděli, že je máte. Doplníte fyzičku, nabudí vás notná dávka endorfinů, utužíte vztah s partnerem a pokud budete dodržovat pravidelnost, zhubnete. 

Misionář i obráceně

Asi nejpopulárnější sexuální poloha, která je velmi příjemná pro obě strany. Abyste do milování přidali i trochu sportu, vystřídejte si s partnerem strany, abyste každý byl chvíli nahoře. Zdánlivě jednoduchá pozice po chvíli rozproudí krev ve vašem těle a můžete cítit aktivování svalů v rukách, ramenou i stehnech. 

Na koníčka

Tuto pozici si vychvaluje spousta žen i mužů. Dobré je vyzkoušet variantu, kdy klečíte při styku na partnerovi tváří k němu, rozkoš může ale zintenzivnit i varianta, kdy sedíte k partnerovi zády - stimulují se tím jiné části intimních partií. Při této poloze posílíte hlavně břišní a pánevní svalstvo, pálit vás budou také stehna a lýtka. Pokud tuto polohu chcete dovést do náročnějšího levelu, zkuste při této pozici dřepovat.

Milování ve stoje

Studie potvrzují, že nejvíce kalorií spálíme tehdy, milujeme-li se ve stoje. Oba partneři tak kromě nohou posilní i hyždě, svaly v tříslech a ruce. Sex ve sprše je k experimentování s polohami ve stoje ideální, vyžaduje totiž vytrvalost a sílu. 

Pozice mostu

Pokud děláte jógu, pozice polovičního či plného mostu pro vás určitě není nic nového. Pokud tuto jógovou pozici přesunete i do ložnice, nejen že sex bude mnohem lepší pro oba partnery, posílíte i ruce, hýždě, břicho a stehna. 

Na trakaře

Toto je jedna z nejnáročnějších sexuálních poloh pro obě strany. Žena je plnou vahou opřená o ruce a muž drží její zadní část těla ve vzduchu a penetruje. Čím těžší váha ženy, tím náročnější cvičení. Jedná se v podstatě o cvičení pozice prkna, ovšem odměněné sladkým vyvrcholením.

Doggy style

Klasická pozice, kdy žena klečí a muž penetruje zezadu - připomíná soulož psů, proto i její název. Jedná se o další účinnou polohu, kterou si pochvalují zejména ženy a spálíte při ní více kalorií, než při běžném cvičení. 

U všech těchto poloh platí, že je dobré v nich nějakou chvíli vydržet a pohybovat se vědomě, pravidelně a pomalu, aby došlo nejen k efektivnější aktivitě, ale také větší rozkoši.

Zdroje: https://myfitstation.com/best-sex-positions-for-women-to-lose-weight/ https://www.healthymummy.com/best-sex-positions-to-lose-fat/