Na Audiotece, jedné z největších audioknižních platforem v Česku, můžete až do konce června 2024 vybírat ze stovek titulů, které pořídíte za jednotnou cenu 249 Kč za kus. To u některých titulů znamená i více než 50% slevu oproti původní ceně. Audioknihy napříč žánry se představí postupně ve třech etapách, sledujte tedy web Audioteky průběžně, abyste o žádný zajímavý titul nepřišli. 

Vybrali jsme pro vás několik děl, která můžete za zvýhodněnou cenu koupit hned v první etapě akce Červen měsíc audioknih. Ta probíhá od 3. do 11. června 2024.

Mrazivá detektivka na léto jako stvořená

Trochu chladu a mrazení vnese do horkých letních dní první případ oblíbené detektivní série s šéfinspektorkou Erikou Fosterovou. Ta v Londýně vyšetřuje vraždu ženy nalezené v parku pod vrstvou ledu. Ačkoliv je obětí dívka z mocné rodiny, která měla zdánlivě dokonalý život, začíná být patrná souvislost mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek. Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Do poslechu detektivky Dívka v ledu od autora Roberta Bryndzy vás vtáhne i skvělý výkon, který při zpracování audioknižní podoby podal Martin Stránský. Právě ten ji pro vás načetl.

Pozoruhodná čínská sci-fi

Z jiného ranku je náš další tip. Je jím první díl sci-fi trilogie čínského autora Liou Cch'-sina. Nese název Problém tří těles a přenesete se s ním do Říše středu, kde probíhá Velká kulturní revoluce. Čína nechce zůstat pozadu za Sověty a Američany, a proto se v rámci tajného vojenského projektu pokouší navázat spojení s mimozemšťany. Přesně o třicet let později začnou umírat významní vědci a lidé vyzývají k návratu k přírodě. Objeví se také nová počítačová hra pro virtuální realitu, která je velice znepokojivá. O co se jedná? Poslechněte si v podání Zbyška Horáka.

Inspirace vítězi

Uznávaný mentální kouč a sportovní psycholog Marian Jelínek se v titulu Vnitřní svět vítězů – Čím se nejlepší liší od průměrných dělí o své dlouholeté zkušenosti a doplňuje je příběhy světových i českých vítězů. Co skutečně rozhoduje o vítězích mezi špičkami v oborech? Jak se připravovat, abyste dosahovali co nejlepších výsledků? Jak se nevzdávat a směřovat stále k cíli, i když se zrovna nedaří? Jakými způsoby a technikami můžete svůj výkon nejvíce ovlivnit? Vybavte se na léto právě touhle audioknihou a sami to zjistíte.

Náš tip: Ideální parťák na cesty

Ať už míříte na chatu nebo k moři, zpříjemní vám jízdu bláznivá komedie Tirák. Jejím autorem i režisérem je Petr Kolečko, takže vás čeká svérázný humor a situace s překvapivou pointou. Společnost na cestách vám bude dělat kamioňák Franta v podání Jakuba Prachaře, který vás vezme na místa, kde jste zaručeně ještě nebyli. V dalších rolích se představí například Jana Stryková a Jiří Vyorálek. Tirák je v rámci akce Červen měsíc audioknih jedním ze zástupců titulů v takzvaném superprodukčním zpracování. Kromě hvězdného obsazení jednotlivých rolí vyniká výborným zvukem a audiokulisami, které dotváří atmosféru příběhu a posouvají posluchačský zážitek na další úroveň.

Více informací k těmto i dalším titulům, které jsou součástí akce Červen měsíc audioknih, najdete na www.audioteka.cz.