Premium obsah

Vybudujte si pozitivní rituály se svým mazlíčkem, vyzkoušejte 21denní výzvu

Vybudujte si pozitivní rituály se svým mazlíčkem, vyzkoušejte 21denní výzvu
Zbavte se starých návyků a dosáhněte vysněných cílů se svým čtyřnohým mazlíčkem. Jak na to? Společně!

Zbavit se starých návyků vyžaduje odhodlání a notnou dávku motivace. Na cestě k dosažení cílů nám pomůže celostní přístup k životu. Ten totiž zohledňuje všechny aspekty našeho bytí – výživového, fyzického, duševního, emocionálního i sociálního. A není důvod, proč by tento přístup k životu nemohl využít i váš čtyřnohý mazlíček.

Vítězové i poražení mají stejné cíle

Příčiny, proč obvykle selháváme v našich předsevzetích, jsou různé – často je to proto, že jsme si stanovili příliš ambiciózní cíl. Významný vliv na nás má také okolí. Prostředí, kterému chybí správná energie a nadšení, může růst brzdit. Správnou stimulací a pravidelným cvičením může změna nastat rychleji. Každý nový návyk potřebuje k zaběhnutí nějaký spouštěč, který vás bude motivovat – něco, co vám bude návyk pravidelně připomínat. Může to být opakující se událost v kalendáři, barevný post-it na zrcadle, nebo partner, s kterým se budete vzájemně povzbuzovat.

Na nové rituály lze adaptovat i naše domácí mazlíčky. Kočičí psycholožka, Klára Nevečeřalová, doporučuje vytvořit si plán.

“Potřebujeme-li kočku naučit změně, musíme začít pozvolna. Pokud jste například změnili povolání a budete vstávat do práce v jinou hodinu, je potřeba na to kočku připravit. Moc dobře totiž vnímá a chápe čas, proto je potřeba i jí vstávání adekvátně přenastavit, a to ideálně aktivní hrou před krmením a samotné krmení posunout na co nejpozdější dobu před spaním. Kočka potom bude v noci mnohem lépe spát a oběma vám to pomůže se na změnu lépe připravit,” vyjadřuje se expertka k budování rituálů, na kterých je založena 21denní výzva, jež je iniciativou značky prémiového krmiva pro kočky a psy Perfect Fit™.  

Zdroj: flickr.com

Vyzkoušejte 21denní výzvu s vaším mazlíčkem

Strava, pohyb a hra – to jsou 3 důležité oblasti zohledňující celostní přístup k životu, který je filozofií značky Perfect Fit. Zapojte se do 21denní výzvy, v níž budete se svým mazlíčkem zdolávat různé úkoly, díky kterým mu zajistíte šťastný, zdravý a plnohodnotný život, a navíc prohloubíte váš vztah. „Rituály jsou pro kočky velice důležité, protože jim dodávají v životě jistoty - nesmí se to s nimi ale přehánět. Je dobré jim čas od času dopřát nějakou nepravidelnost, aby nezačaly trpět separační úzkostí,“ říká kočičí psycholožka. Věděli jste, že vodní fontánkou podpoříte mazlíčka v pitném režimu? Nebo, že přidáním rybího tuku do krmiva posílíte jeho imunitní systém? A že ukrýváním jídla můžete v chlupatých parťácích rozvíjet jejich přirozené instinkty? Zapojte se do výzvy se značkou Perfect Fit™, plňte společně se svým mazlíčkem zábavné úkoly a nastartujte cestu k smysluplnějšímu životu.

21DENNÍ VÝZVA ke stažení zde

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.