Trocha barevné typologie

Zamýšlely jste se někdy nad tím, jaký barevný typ jste? Zdánlivě jednoduchá otázka, která vám ale může v budoucnu hodně pomoci! Správně určený tón pleti vám pomůže ve výběru oblečení, ale také například s líčením. Jaký barevný typ tedy jste?

Máte velmi světlou pokožku laděnou do studených podtónů? Vaše vlasy jsou většinou světlé, stejně tak obočí. Pak patříte k nejsvětlejšímu ze všech typů. Můžete se setkat s označením porcelánová pleť, zimní typ pleti a podobně. Pokud je vaše pokožka světlá, ale jemně laděná do růžova, vlasy jsou svělé, ale mohou být i černé, máte už s velkou pravděpodobností teplejší odstín, který je potřeba vzít v potaz.

Máte hnědé až tmavě hnědé vlasy a vaše pleť je laděná do teplejších tónů s hnědým nebo bronzovým podkladem? Pak patříte k typům, které jsou označované jako středomořské nebo třeba olivové. Vaše pleť se snadno opaluje a rychle se barví do tmavších a velmi tmavých odstínů.

A pamatujte ještě na jednu drobnost a tou je rozdíl mezi studeným a teplým typem. Sami na sobě můžete udělat jednoduchý test. Přiložte si k obličeji kousek oblečení v teplých barvách (například žlutá, oranžová, červená) a ve studených barvách (například šedá, modrá, fialová) a vyhodnoťte, který ze vzorků vypadá lépe. Pozor! Při tomto testu může barevné tóny ovlivnit světlo, je lepší, dělat ho na denním světle.

Které barvy komu sedí

Pravidlo je relativně jednoduché! Teplým typům pleti sedí lépe teplé barvy, těm studeným zase studené. Není ale nutné být do nich oblečená od hlavy až k patě. Velmi jednoduše je mezi sebou můžete kombinovat, jen mějte na paměti, že vaše barevná škála bude vypadat nejlépe, když bude co nejblíž vašemu obličeji. Dámské tričko nebo crop top ve správné barvě je tak perfektní volba!

Patříte mezi teplé typy? Je pro vás charakteristický teplý nádech na pleti obličeje? Sluší vám víc klasické žluté zlato, než jeho bílá varianta? Jsou vám bližší barvy, které na první pohled zahřejí? Tak směle do nich. Vaše základní barevné spektrum se skládá ze žluté, oranžové a červené. Ale to samozřejmě není všechno! Velmi dobře na vás bude vypadat také hnědá, okrová, petrolejová nebo třeba tmavě zelená barva. V nich budete naprosto okouzlující!

Máte pleť se studenými tóny a vaše oči tyto tóny ještě podporují? Ve žlutém zlatě se necítíte dobře a mnohem lépe na vás vypadá zlato bílé? Pak se můžete označit jako studený typ! Studeným typům sluší ze základního barevného spektra modrá, zelená, fialová a růžová barva. Rozšířit tuto paletu můžete například o šedou, lila nebo tyrkysovou, která s vaším vzhledem udělá doslova divy!

Pamatujte! Je důležité, abyste se ve svém oblečení primárně cítily dobře! Široký výběr pohodlného dámského oblečení, které podpoří vaši sebedůvěru pro všechny barevné typy najdete na https://www.sinsay.com/cz/cz/zena/obleceni. Užijte si svůj nákup podle barev!