Kromě ubytovacích a stravovacích služeb pro cca 180 hostů nabízí hotel rozsáhlou wellness oázu, která je hostům k dispozici neomezeně po celý den. Na více než 500 m2 si tak mohou užívat dvě finské sauny, parní komoru, solnou jeskyni, bazén, vířivku, zážitkové sprchy a odpočinkové zóny. Zkušení profesionálové zde zajišťují i léčebné a relaxační procedury, masáže, zábaly a kosmetické služby a to nejen pro hotelové hosty.

A to všechno s jedním cílem,
dopřát hostům možnost zažít nezapomenutelný wellness odpočinek, díky kterému se každý host během pobytu i dlouhé týdny po něm bude cítit mnohem lépe a hlavně odpočatě.
Hotel nabízí komfortní ubytování v celkem 70 pokojích a apartmánech. Kapacitu rozšířilo v roce 2023 dalších 8 rodinných apartmánů ve zcela nově zrekonstruovaném objektu původního renezančního domu „DEPANDANCE REZIDENCE“ – jen pár kroků od hotelu (kam mohou hosté i se čtyřnohými domácími mazlíčky).  Samotná hlavní budova Rezidence nabízí několik kategorií ubytování – kromě klasických pokojů a apartmánů ve 4.patře s nádhernými střešními výhledy i velmi oblíbené šlechtické pokoje, které jsou situovány v prvním patře hotelu a jsou zařízené starožitným nábytkem a kopiemi obrazů slavných světových mistrů.

V celém objektu hotelu Rezidence Nové Hrady na hosty dýchá atmosféra starého šlechtického sídla – počínaje výzdobou a dekorací po chodbách, překrásným atriem s posezením okolo barokní kamenné kašny,  až po nádherný rokokový sál. V průběhu rekonstrukce Buquoyské rezidence v něm byla zrestaurována původní výmalba z druhé poloviny osmnáctého století. Je to ideální místo na svatby, koncerty i velké firemní akce. Sami tento prostor využívají k pořádání nejrůznějších kulturních akcí jako jsou koncerty, divadla, speciální degustace a gastro večery. Hotel spolupracuje také s Jihočeským jazzovým festivalem, díky čemuž už dostali do malého městečka na hranicích opravdové velikány světového i českého jazzu i nové nadějné talenty.

Ve vedení hotelu jsou nadšení sommeliéři a proto je jejich velikou chloubou i původní gotický vinný sklep, ve kterém pořádají různé tématické degustace. A ani ti největší „fajnšmekři“ nemusejí mít strach, že by si nevybrali– v nabídce  mají přes 10.000 lahví vín z celého světa….

Samozřejmě, pokud má host odjíždět absolutně spokojený, musí mu během jeho pobytu i chutnat☺ O stravování se stará oddělení gastro, které pracuje ve 3 restauracích, hotelových barech a v gotickém vinném sklepě. Ve všech provozech je kladen důraz na používání čerstvých lokálních surovin a skloubení tradiční i moderní gastronomie. Kromě hlavní hotelové restaurace je z náměstí také vchod do restaurace JAZZ BAR, kterou hojně využívají turisté a cyklisté během svých návštěv Nových Hradů.

Pokud si hosté chtějí odvézt domů nějakou památku a ještě tím třeba i podpořit dobrou věc, je na recepci obchůdek s výrobky z chráněné dílny Tvoje Šance, se kterou hotel úzce spolupracuje. Člověk se tak potěší z maličkosti a navíc pomůže lidem s hendikepem, kteří by se jinak těžko uplatňovali na trhu práce.

A na co jsou v rodinném hotelu nejvíce pyšní? Jak říká jeho ředitelka: „Myslím, že se nám podařilo snoubit noblesu úžasných  historických prostor a genius loci bývalého šlechtického sídla s vysokými standardy hotelových, restauračních a lázeňských služeb, které se samozřejmě snažíme i tak nadále vylepšovat. Naší největší odměnou je spokojený host, který odjíždí odpočatý, plný energie a nových vjemů a zážitků. Někteří hosté se k navracejí i po dvacáté. Co víc si může hoteliér přát?“

A pokud byste se rádi podívali, jak to ve Wellness hotelu Rezidence  vypadá, klikněte na odkaz níže a podívejte se na video, ve kterém Vás paní ředitelka hotelem provede. Ve videu se mluví i o jedné tajné nabídce, ve které Vám nebudou nabízet ubytování, jak si možná myslíte. Ale to, že Vás na pár dní nechají zapomenout na stresy a starosti všedních dnů - odstřihnout se od všeho a v panenské přírodě novohradských hor načerpat trochu hormonů štěstí.

https://nabidka.rezidencenh.cz/wellness-pobyt-2/