Zdroj: VLM

Že to opravdu platí, vzápětí předvedl v praxi na dlouhých vlasech herečky Sandry Novákové. Během několika minut jí před zraky diváků vytvořil trendy nedbalé vlny ve stylu zpěvačky Katy Perry. Použil při tom bezdrátovou žehličku Dyson Corrale, která je podle něj ideální na vytváření měkkých přirozených vln. „Vlny se samozřejmě dají vytvořit jakoukoli žehličkou, Dyson je ale výjimečný v tom, že má žehlicí destičky zaoblené a pohyblivé. Navíc si s ní můžete styling udělat absolutně kdekoli. Vlny doporučuju nedotáčet do konce a střídat směr, kterými navíjíte prameny. Výsledný efekt díky tomu bude velmi přirozený,“ prozradil svůj trik. Vlny nakonec přestříkal voskem ve spreji. „Tím dosáhnete moderního „messy“ vzhledu,“ vysvětlil.


Sandra Nováková byla z výsledku nadšená. Doma už má Dyson fén i styler Dyson Airwrap, který umí sám navíjet prameny a vytvářet vlny, případně vlasy rovnat. A tak se kadeřníkovi celou dobu dívala pod ruce a zjišťovala, jak svůj domácí styling ještě posunout. „Ten vosk musím mít taky,“ hlásila mu hned se smíchem a jala se zjišťovat, s jakou značkou Pašek pracuje. Dlouhovláskou je herečka teprve krátce, vlasy si totiž nechala prodloužit a přidat na objemu. „Zjistila jsem, že už se bez dobrého fénu opravdu neobejdu,“ vylíčila, co se u ní v péči o vlasy změnilo.


S loknami z Dyson pop up store odcházela i čtenářka Kondice Veronika. U ní Pašek ale zvolil nadýchanější a romantičtější verzi vln, kterou vytvořil s pomocí styleru Dyson Airwrap. „Jeho benefitem je, že vlasy na rozdíl od žehličky zároveň vyfoukává. Vlasy tak sušíte a zároveň už vlasům dáváte nějaký tvar. V našem případě půjde o vlny. U nich můžete tlačítkem regulovat směr navíjení pramene. Prakticky se tak nemusíte o nic starat,“ vypíchl kadeřník největší plus téhle stylingové pomůcky, po které s oblibou sáhne i ve svém salonu. Na zafixování vln doporučil použít proud chladného vzduchu a na závěr lak, případně i trochu suchého šamponu, máte-li stejně jako Veronika jemnější vlasy, které potřebují dodat objem. „Hotovou vlnu také můžete na chvilku zafixovat u hlavy pomocí pinetky a nechat ji vychladnout. Tím podpoříte trvanlivost vln. Hlavně si nesahejte do těch ještě čerstvých a teplých!“ dodal. I Veronika byla s výsledkem velmi spokojená: „To abych teď někam vyrazila, škoda chodit domů!“ smála se.

Fén je základ


Ať už toužíte po vlnách nebo hladkých rovných vlasech, jedno je jisté: bez použití tepla se neobejdete. Právě teplo totiž vlasu dokáže dát žádoucí formu. Potíž je v tom, že tepelná úprava vlasům nesvědčí. „Pokud ale použijete stylingové nástroje, které umí kontrolovat teplotu a předcházet tak poškození vlasů, můžete si vlasy upravovat bez obav. I tak je ale před tím vždy ošetřete termoochranným přípravkem,“ radí kadeřník Pašek, který ve svém salonu pracuje se značkou Dyson.


Základním pomocníkem, kterým bychom všechny měly mít doma, je podle něj fén. Vlasy s ním nejen vysušíte, ale také vyfoukáte do požadovaného tvaru. Máte-li pocit, že je pro vás práce s fénem a kartáčem příliš obtížná, je skvělou alternativou Dyson Airwrap, který díky systému „samonavíjení“ vlasů s trochou nadsázky nahradí šikovné ruce profesionála. Navíc s ním díky šesti nástavcům můžete dosáhnout mnoha různých stylů. Pro hladké účesy je bezkonkurenční žehlička Corrale, použít ji ovšem můžete i na tvorbu vln. Všechny pomocníky Dyson teď navíc seženete v novém barevném kabátě, barvy totiž značka Dyson miluje a u haircare produktů Ceramic pop kombinuje odstíny růžové, tyrkysové a oranžové.


„Ani s dobrými stylingový nástroji a vhodnou kosmetikou bych ale tepelnou úpravu vlasů nedoporučil dělat každý den. A ono to ani není třeba. Správně udělaný styling vám bude dělat radost klidně i dva tři dny,“ uzavírá kadeřník.