Bezpečnost při airsoftu

V airsoftu je kladen velký důraz na bezpečnost hráčů a jedním z jeho prvků je použití ochranných doplňků. V této roli nejlépe funguje taktické vybavení, jako jsou rukavice a ochranné brýle. Taktické rukavice chrání ruce před nárazy a mechanickým poškozením, jako jsou odřeniny a řezné rány. Často jsou na nejexponovanějších místech vybaveny výztuhami, což zvyšuje jejich odolnost a ochranu.

Taktické brýle jsou téměř stejně důležité jako airsoft zbraně. Všichni účastníci hry je musí nosit, aby si chránili oči před náhodnými zásahy kuličkou. Brýle musí splňovat bezpečnostní požadavky a také zajišťovat přiměřenou viditelnost a pohodlí při hře. Taktické vesty a helmy také chrání před zásahy kulkou a jinými zraněními. V lese nebo v opuštěném skladišti se snadno uhodíte do hlavy nebo trefíte hřebík trčící ze zdi – v takových chvílích je dobré mít tyto ochranné doplňky nasazené.

Pohodlí při hraní airsoftu

Taktické vybavení je navrženo pro práci v široké škále situací a povětrnostních podmínek. To je nesmírně důležité, pokud plánujeme hrát mnoho hodin – naše vybavení nám musí poskytnout pohodlí, abychom se mohli plně soustředit na hru. Je proto důležité dbát na to, aby jednotlivé taktické doplňky zajišťovaly co nejlepší volnost pohybu nebo dobrou cirkulaci vzduchu, jako je tomu u přileb. Rukavice jsou naopak vyrobeny z lehkých materiálů a pomáhají komfortnímu používání airsoftových zbraní a jiných zařízení. Vyplatí se také zvolit taktické boty, které poskytují nejen ochranu, ale také stabilitu a trakci na různých typech terénu. Na některých místech jsou vyztužené, díky čemuž snižují riziko zranění.

Funkčnost taktického vybavení

Další výhodou taktického vybavení je jeho skvělá funkčnost. Vesty umožňují přenášení potřebného příslušenství a k tomu slouží sumky a kapsičky, které jsou uspořádány tak, aby rovnoměrně rozložily váhu a u některých modelů můžeme jejich uspořádání i personalizovat. K podobnému účelu slouží taktické batohy, které mají velmi rozdílné velikosti a kapacity. Model batohu si každý může upravit podle svých potřeb a i malé batohy mají značnou kapacitu a jsou navrženy tak, aby usnadnily přístup k příslušenství, které se v nich nosí.

To vše vás nutí zvážit volbu taktického vybavení, které bylo vytvořeno s ohledem na takové aktivity, jako je airsoft nebo outdoor.