Komfort a hydratace na prvním místě

V zimních měsících je vzduch nejen chladný, ale především suchý. To může mít vliv na pohodlí vašich očí a způsobit nepříjemný pocit sucha a podráždění. Proto je důležité vybrat kontaktní čočky, které jsou navrženy tak, aby udržovaly oči hydratované a pohodlné po celý den. Kontaktní čočky Biotrue ONEday* jsou výbornou volbou, protože využívají ověřenou technologii s aktivním povrchem, díky které si udržuji téměř 100 % zvlhčení po dobu 16 hodin. Navíc jsou vhodné pro aktivní život a zajistí vám jasné a ostré vidění během celého dne.

Jednodenní, čtrnáctidenní nebo měsíční?

Při výběru kontaktních čoček pro zimní aktivity se můžete rozhodnout mezi dlouhodobými a jednorázovými variantami. Čtrnáctidenní nebo měsíční čočky obvykle vyžadují větší péči a čištění, což může být na zimních výletech nepraktické. Jednorázové kontaktní čočky stačí použít a vyhodit po dni nošení, což je snadnější. “Hodně lidí nosí při sportování kontaktní čočky, protože je to pro ně nejpohodlnější varianta. Doporučuji si na sport pořídit jednodenní čočky, na které není potřeba mít žádné pouzdro, ani roztok. Jednoduše si čočky ráno nasadíte a večer je vyndáte a vyhodíte. Jedná se tak o nejhygieničtější formu nošení čoček,” vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, dioptrických a slunečních brýlí.

Chraňte své oči před UV zářením

Zimní sluníčko je zrádné a mnohem intenzivnější, než si mnozí z nás uvědomují. Proto je důležité zvolit kontaktní čočky, které poskytují částečnou ochranu před škodlivým UV zářením. Vhodnou variantou mohou být Biotrue ONEday* od společnosti BAUSCH + LOMB s UV filtrem. Ten poskytuje zvýšenou ochranu rohovky proti nepříznivým účinkům ultrafialového záření. Nezapomeňte, že kontaktní čočky nepokrývají celou plochu oka ani jeho okolí. Nejlepším způsobem, jak se chránit před škodlivým UV zářením je kombinace kontaktních čoček s UV filtrem a slunečních brýlí. Pokud chcete udělat pro své oči něco navíc, pořiďte si sluneční brýle s polarizací, která usměrňuje tok světelných paprsků do jednoho proudu a eliminuje se tak nežádoucí oslnění od okolních povrchů.

Konzultace s očním specialistou

Před zakoupením kontaktních čoček doporučujeme navštívit očního specialistu. Ten váš zrak vyšetří a pomůže vybrat vhodné čočky na základě potřeb klienta a jeho očí. Na konzultaci vám oční specialista ukáže, jak čočky do oka vložit, vyjmout a jak se o ně správně starat. S kvalitními kontaktními čočkami si můžete plně užít zimní sezónu a s ní i všechny radovánky, které přináší.

Produktový tip: Jednodenní kontaktní čočky Biotrue ONEday*

Společnost Bausch + Lomb představují jednodenní moderní kontaktní čočky Biotrue ONEday vhodné pro aktivní život s vysokou propustností kyslíku a UVA/UVB filtrem. Svým uživatelům umožňují jasné a ostré vidění během celého dne. Tyto kontaktní čočky od Bausch + Lomb využívají ověřenou technologii s aktivním povrchem, díky které si udržuji téměř 100 % zvlhčení po dobu 16 hodin. U jednodenních čoček tak zajišťují nejvyšší stabilitu slzného filmu s maximálním komfortem pro klienty. Protože je funkční a stabilní slzný film důležitý pro zrakový komfort, nabízí kontaktní čočky Biotrue ONEday vyrobené technologií s aktivním povrchem takové vlastnosti, které napodobují přirozený slzný film. Skoncujte s namáháním a únavou očí, problémy se zaostřením i zamlženým viděním díky čočkám Biotrue ONEday.

Na Alensa.cz od 369 Kč

* Upozornění pro nositele: Kontaktní čočky Bausch + Lomb Biotrue ONEday (30 čoček) jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Vždy si pečlivě přečtěte návod k použití.