Premium obsah

Jak vybrat batoh nebo aktovku? Přinášíme užitečné rady

Jak vybrat batoh nebo aktovku? Přinášíme užitečné rady
Období prázdnin znamená pro mnohé rodiče také čas, kdy se začínají poohlížet po nové školní výbavě pro svého školáka. A pokud máte doma budoucího prvňáčka, je otázka správného výběru aktovky či batohu jistě klíčová. Podle jakých parametrů vybírat a nešlápnout vedle? Připravili jsme pro vás několik užitečných rad.

Sháníte pro své dítě kvalitní batoh nebo aktovku, ale jste trochu ztraceni v široké nabídce produktů? Chcete-li předejít zklamání a mít jistotu, že svého školáčka vybavíte opravdu kvalitní taškou, zaměřte se na ověřené výrobce!

Sázkou na jistotu a oblíbenou volbou dětí i rodičů, je například česká značka BAAGL, za kterou stojí tým skutečných lidí – rodičů, maminek designérek, textilních specialistů a fyzioterapeutů, kteří vybudovali značku, aby jejich děti měly možnost chodit do školy s co nejkvalitnějšími produkty.

Certifikované aktovky a batohy BAAGL jsou tak vyvíjeny s ohledem na ergonomické předpoklady, jsou lehké a individuálně nastavitelné, což je z hlediska zdravého vývoje pohybového aparátu opravdu důležité. Navíc můžete dát dítěti na výběr z široké škály motivů, u nichž víte, že splňují všechna kritéria pro zdravé každodenní nošení. Pokud tedy chcete pro své dítě ergonomicky vhodný batoh nebo aktovku, v případě BAAGL nemůžete šlápnout vedle.

Zdroj: BAAGL

Podle jakých kritérií vybírat?

A na co dalšího bychom se měli při výběru batohu či aktovky zaměřit? Mimo ověřeného výrobce, je zásadním kritériem pro výběr školní tašky její výchozí váha. Ta by v případě prvňáčka neměla přesáhnout více jak 1200 gramů. Neméně důležitá je také samotná konstrukce. Batoh nebo aktovka by měly mít kompaktní tvar, systém snadno nastavitelných popruhů a zpevněná, anatomicky tvarovaná záda. Popruhy by měly být dostatečně široké, aby se dítěti nezařezávaly do ramen a neomezovaly jej v pohybu. Dle doporučení fyzioterapeutů by na tašce neměl chybět ani hrudní pás zajišťující rozložení váhy břemene na celý trup.

Samozřejmostí by měly být bezpečnostní prvky, jakými jsou odrazky, výrazné barvy a reflexní materiál. V případě, že byste při výběru tápali, sázkou na jistotu jsou aktovky s takzvaným ITC certifikátem potvrzujícím kvalitu. Na etiketě bývá rovněž vyobrazena silueta páteře.

Jedním z vůbec nejlehčích batohů, který můžete svému dítěti pořídit, je například kompaktní batoh modelové řady BAAGL AIRY, který je vhodný už pro děti od první třídy. Je vybaven bederním i hrudním popruhem, především se však jedná o vůbec nejlehčí batůžek s hmotností pouhých 700 g. Je k dispozici ve čtyřech atraktivních motivech a díky odlehčené konstrukci se v něm bude vaše dítě cítit jako na obláčku!

Pokud ale chcete, aby školní taška s dítětem v průběhu školní docházky tzv. rostla, poohlédněte se po takové, která je vybavena posuvným zádovým systémem ERGO ADJUSTABLE SYSTEM! Širokou nabídku dívčích a chlapeckých motivů aktovek ERGO letos nově doplily motivy Drak, Safari, Butterfly, Dinosaurus nebo Tygr.

Zdroj: BAAGL

Stylová školní výbava – aby se vaše dítě těšilo do školy!

Nástup do školy je pro každé dítě velkou událostí, a pokud máte doma budoucího školáčka, je pro vás možná výběr aktovky a dalších školních pomůcek právě teď tématem číslo jedna. Jak dítě podpořit v tom, aby vykročilo do dalšího školního roku s odvahou? Bezpochyby nejlépe vždy funguje pozitivní motivace. Tou může být třeba společný výběr a nákup nového vybavení pro nadcházející školní rok. Oceníte tak dlouhodobou práci dítěte a zároveň je nadchnete pro zářijový návrat do lavic.

Úžasnou nabídku aktovek, batohů, celé řady školních potřeb a jiných stylových vychytávek najdete na stránkách www.baagl.cz nebo ve značkové prodejně BAAGL na Praze 8, kde vám s výběrem i nastavením ochotně poradí zkušený personál. Vyberete zde certifikované školní tašky pro malé i velké, holky i kluky. Kompletní výbavu do školy navíc můžete pořídit v cenově výhodných školních setech.

Nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru a vašemu školáčkovi úspěšný start nového školního roku.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.