Při výběru běžeckého oblečení záleží na spoustě věcech. Máme pro vás pár jednoduchých bodů, od kterých se můžete odpíchnout.

Řekněte “ne” bavlně a přírodním vláknům

Ačkoliv světem vládne udržitelnost a přírodní materiály, u sportovních aktivit jako je běh s nimi příliš nepochodíte. Klíčem k úspěchu jsou totiž funkční materiály, které jsou elastické, prodyšné a skvěle odvádí vlhkost. Mezi oblíbené materiály patří polyester či elastan, který vám poskytne maximální pohodlí a volnost pohybu.

Vrstvěte, ale s mírou

Pokud běháte během chladnějších měsíců, nejspíš se nevyhnete ani teplotám okolo nuly. Než vyběhnete, zjistěte si, jaká teplota vás venku čeká a podle toho volte běžecké oblečení. Obecně se doporučuje obléci se tak, jakoby venku bylo o deset stupňů víc, než ukazuje rtuť teploměru. Při pohybu se zahřejete a pokud si vrstev vezmete příliš mnoho, nejen že vám bude vedro, ale budete také velmi omezení v pohybu.

Nezapomeňte na doplňky

Běžecké kalhoty, tričko, mikina či bunda. Co dál? Nezapomínejte na doplňky, které vám dodají ještě o kus víc komfortu. Na co byste neměli zapomenout?

  • běžecká čepice či kšiltovka, případně praktická je i čelenka
  • nákrčník
  • běžecké ponožky
  • rukavice, je-li zima
  • sluneční brýle, je-li teplo
  • běžecký opasek
  • sportovní pouzdro na mobil na ruku

Běžecké kalhoty a jejich specifika

Při výběru běžeckých kalhot je klíčový faktor pohodlí a funkčnost. Doporučujeme uplé legíny pro maximální volnost pohybu. Pro zimní měsíce vybírejte legíny s vnitřní stélkou, která vás udrží v teple.

Reflexní prvky aneb buďte vidět

Pokud běháte ráno nebo večer, nezapomínejte na reflexní prvky na oblečení. Zvýší vaši viditelnost a bezpečnost, což je zvláště důležité na silnicích. Pro ještě větší efekt doporučujeme i blikací pásky či přívěsky na zip, které dají vědět nejen autům, ale i dalším běžcům či cyklistům.

Obuv, to nejdůležitější na konec

Běžecká obuv je jedním z nejklíčovějších prvků outfitu. Vybírejte boty, které jsou na běh speciálně určené. Jen u druhu to ale nekončí. Běžecké boty byste si měli vybírat i na základě došlapu a běžeckého stylu. Pokud to s během myslíte opravdu vážně, zajděte si na běžeckou diagnostiku, kde vám na všechny tyto základní otázky dají odpověď.

TIP: Běžecké boty vybírejte i podle terénu a vzdáleností. Jiné boty vyžaduje silniční povrch, jiné lesní, nezpevněné cesty.

Tento příspěvek je sponzorován společností OTCF Czech Republic s.r.o.