Jak působí ashwagandha na lidský organismus?

Ačkoli je samotná ashwagandha známá již od starověku, teprve v poslední době lze hovořit o její rostoucí celosvětové popularitě. Byla předmětem mnoha studií, které potvrdily její pozitivní účinky mimo jiné na vnímání stresu. Kromě toho má ashwagandha omlazující i neuroprotektivní účinky a právě její široké využití vedlo k její rostoucí popularitě.

Pravidelné užívání ashwagandhy může výrazně zlepšit celkové fungování organismu. To vše díky tomu, že má antidiabetické, protirakovinné, protizánětlivé, analgetické atd. vlastnosti. Kromě toho ashwagandha také zlepšuje celkovou výkonnost imunitního a kardiorespiračního systému.

Užívání ashwagandhy má pozitivní vliv na celý lidský organismus, proto stojí za to o ní uvažovat jako o doplňku stravy při výskytu jakýchkoli abnormalit v konkrétní situaci.

Užívání ashwagandhy ve sportu - co stojí za to o ní vědět?

Pokud jde o fyzicky aktivní lidi, má ashwagandha také širokou škálu využití. Především lze říci, že zvyšuje celkový efekt tréninku. Bylo zjištěno, že má pozitivní vliv jak na budování svalové hmoty, tak na spalování tuků.

Zajímavé je, že ashwagandha také zvyšuje hladinu testosteronu, což podporuje budování svalové hmoty. Zajímavé je, že indický ženšen má také vlastnosti, které podporují regeneraci po tréninku. To vše způsobuje, že stojí za to zvážit ashwagandhu. jako doplněk stravy, zejména pokud jste fyzicky aktivní.

Předpokládá se, že pozitivní účinky ashwagandhy na výkonnost lidského organismu jsou mimo jiné způsobeny tím, že snižuje hladinu kortizolu, který je známý jako stresový hormon a má zásadní vliv na lidský metabolismus. Může také blokovat správný vývoj svalové hmoty.

Při hledání vhodného vylepšení pro zlepšení celkového fungování vlastního organismu stojí za to zvážit nejen ashwagandhu, ale i další doplňky stravy a výživy a přizpůsobit je konkrétní situaci. V ALLNUTRITION (https://allnutrition.cz) je k dispozici široký výběr nejrůznějších živin a doplňků stravy, které vám pomohou dostat se do špičkové formy.