Tricepsy tvoří většinu svalu na paži a jsou zodpovědné za rovnání a prodloužení paže. Posilování tricepsového svalu přináší mnoho estetických výhod. Když jsou tricepsy silné a pevné, paže vypadají přitažlivěji a definovaněji. Bez dostatečné síly v tricepsech mohou paže působit nevyváženě, což může ovlivnit celkový vzhled těla.

Dalším důvodem, proč je posilování tricepsového svalu užitečné, je zlepšení fyzické síly a funkčnosti. Tricepsy jsou aktivovány při mnoha každodenních pohybech, jako je tlačení, tahání nebo zdvihání. Silný triceps vám pomůže zvládnout tyto pohyby s lehkostí a sníží riziko zranění. Například při zdvihu těžších předmětů, jako jsou nákupní tašky nebo kufr, budete mít pro to dostatečnou sílu.

Posilování tricepsového svalu také přispívá k celkovému zlepšení výkonnosti při posilovacích cvicích. Když jsou tricepsy silné, můžete zvednout větší váhy při tlaků na lavici nebo při dipu. To pomáhá stimulovat růst svalové hmoty a zlepšuje váš posilovací výkon.

Další důležitým přínosem posilování tricepsového svalu je prevence bolestí a zranění. Silný triceps pomáhá udržovat správnou biomechaniku paže a chrání klouby a šlachy před nadměrným namáháním. To je zvláště důležité při opakovaných pohybech, jako je zdvihání nebo tlakování, které mohou způsobit opotřebení a bolesti.

Hlavní zapojené svaly:

triceps

Vedlejší zapojené svaly:

ramena, prsní svaly

Na co jsou dipy skvělé?

Dipy jsou výtečné pro zpevnění a posílení tricepsů a zbavení se povislých paží. Cvičení specificky zaměřené na triceps je výborné přidat do své tréninkové rutiny, pokud chcete silné a zpevněné paže.

Vybavení

stolička, židle, schod


Základní instrukce

1. Umístěte dlaně za sebe na židli tak, aby prsty mířily směrem k tělu, paže jsou propnuté.

2. Propněte nohy, zapřete se o dlaně a začněte paže ohýbat v loktech.

3. Tělo snižte až do fáze, kdy v loktech budete svírat úhel přibližně 90°.

4. Zatlačte do dlaní a lokty znovu propněte.

5. Opakujte.


Správná forma a dýchání

Při cvičení tricepsových dipů se soustřeďte na to, aby vaše ramena byla zasazena v trupu, nekrčili jste je k uším ani je nestahovali dopředu. Snažte se otevřít hrudník, držet hlavu vzpřímeně v prodloužení páteře. Pokuste se tlačit do celých dlaní, aby veškerý stres nebyl jen na zápěstích. Nadechněte se před provedením cviku, vydechněte v jeho poslední třetině.