Premium obsah

Video: Naučte se správně pánevní most / glute bridge

Zdroj: Kondice.cz
Ikdyž se to nezdá, práce, při níž si za celý den skoro nesednete, tělu škodí stejně jako ta sedavá. Týká se to nejen dělnic, ale i kadeřnic, prodavaček nebo třeba kuchařek. Být osm hodin na nohou, a často ještě v bezpečnostní obuvi, může být velmi únavné. Práce bývá statická a podobně jako sezení přetěžuje některou část našeho těla a příliš nepomáhá ani správnému prokrvování a zdraví svalů a kloubů. Proto bychom svůj čas měli také věnovat správnému cvičení. 

Hlavní zapojené svaly:

hýžďové

Vedlejší zapojené svaly:

střed, stehenní svaly

Na co je pánevní most skvělý?

Tento cvik vám pomůže krásně zpevnit zadek, posílit kyčle, nohy i střed a díky tomu třeba předejít bolesti spodních zad.

Vybavení 

žádné


Základní instrukce

1. Lehněte si na záda, paže nechte položené podél těla.

2. Nohy pokrčte v kolenou a opřete o celá chodidla.

3. Zatlačte do pat a zvedněte pánev tak vysoko, jak to půjde, stiskněte půlky k sobě.

4. Vraťte pánev zpátky na zem a opakujte.


Správná forma a dýchání

Při pánevních mostech je velmi důležité správně aktivovat hýžďové svaly a udržet pevný střed. Vaše boky by měly zůstat úplně v rovině s celým trupem. Ve chvíli, kdy se zdviháte, zkuste více zatlačit do pat. Aktivujete tím tak lépe hýždě a zadní stranu stehen. Nadechněte se před vykonáním pohybu a vydechněte v poslední třetině.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.