Premium obsah

Sekvence, po které si zavážete tkaničku i ze stoje

Zdroj: Vladan Krumpl
Jak to vypadá, když se obouváte? Sedáte si na židli či stoličku, případně hledáte lžíci na boty? Tak po téhle sekvenci už nic z toho nebudete potřebovat.

Sedíte celý den v práci nebo naopak aktivně sportujete? Obojí vede ke zkráceným zadním stehnům (hamstringy), kromě toho, že si pak obouváme boty v různých pozicích v kleče, když není na blízku židle, protože se jednoduše neohneme až k zemi, tak zkrácené svaly na zadních stehen mohou být i příčinou bolestí v ve spodních zádech. Celou sestavu zvládnou všichni, nemusíte být nijak pokročilí. První část lekce obsahuje předklony vestoje, které se budou střídat s protažením zad v Psovi hlavou dolů (možná znáte nesprávný pojem „Střecha“). Potom si vyzkoušíte předklony vsedě na zemi, které jsou vždy těžší, ale už budete rozhýbaní a uvidíte, že to půjde dobře. Na závěr si vyzkoušíme, jestli to všechno nebyly jen plané sliby a opravdu se pohodlně ohnete s rukama až na zem, abyste si případně zavázali tkaničky u bot a nemuseli si toho sedat.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.