Premium obsah

Šetrné cvičení s nadváhou

Zdroj: Kondice.cz
Pravidelný trénink je jednou z hlavních aktivit, na které byste se měli zaměřit, pokud máte nadváhu. V případě, že se necítíte kvůli své vizáži a stydíte se chodit do posilovny nebo do fitness studií, následující video je ideálním prvním krokem, jak začít měnit své životní návyky. Je dobré zaujmout ke cvičení pozitivní postoj, těšit se na něj a brát jej jako relax a zábavu.

Pravidelnou aktivitou zlepšíte nejen svůj zdravotní stav, ale i vzhled. Pokud se zbavíte přebytečných kilogramů, zvedne se vám sebevědomí a budete mít lepší náladu. Každý by si to měl vyzkoušet, protože zkušenost je skutečně nepřenosná a ten krásný pocit za to opravdu stojí. Ze všeho nejdříve se však ujistěte, že si cvičením neublížíte. Posilování je pro lidi s nadváhou velice důležité. Je totiž prospěšné pro přetížené klouby. V případě ochablých svalů totiž dochází k nadměrné zátěži kostí a kloubů. Posilováním tedy přispějete k tomu, že se klouby přestanou přetěžovat, a navíc se nastartuje pomalý metabolismus, který brání v hubnutí.

Nastartujte svůj metabolismus

Sestava je vhodná zejména pro ty, kdo mají problémy s nadváhou. Cvičení je velmi šetrné a mohou ho dělat i jedinci s nějakým pohybovým omezením. Ke cvičení budete potřebovat pouze židli a činky nebo dvě PET lahve. Cvičení začíná vsedě na židli lehkým zahřátím, kdy sedíme vzpřímeně a pracujeme postupně s nohama a přidáváme ruce. Záda jsou rovná. Důležitý je dech. Dále se jednoduše na židli protáhneme. Potom si vezmeme činky nebo PET lahve a mírně posilujeme horní část těla, zejména ruce. V další části se zaměříme na břišní svaly a nohy. V závěru tréninku se uvolníme a protáhneme posílené svaly.

Zdroj: Alena Vídeňská

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.