Premium obsah

Cvičení podle typu postavy: Hruška

Zdroj: Kondice.cz
Jde o velmi častý typ ženské postavy, který charakterizují široké boky, rozložitější pozadí a velká kulatá stehna. To jsou partie, na kterých je třeba zapracovat a hlavně je zpevnit. Dobré je také svoji pozornost věnovat jemnému posílení horní části těla, aby se zmírnil nepoměr šířky ramen a boků. Vytvarováním ramen, paží a posílením zad totiž dojde k optickému zeštíhlení pasu a postava se tak celkově bude jevit mnohem souměrnější. Ženy – hrušky mají také více než jiné postavy nakročeno ke vzniku celulitidy.

JAK POZNAT TYP POSTAVY HRUŠKA

Postava většinou s úzkými rameny, hubenými pažemi a horní částí těla a silnějšími boky. Tomuto typu vyhovuje kardio cvičení, například rychlá chůze, pomalý běh, plavání, jízda na kole či rotopedu, při kterém si držíte správnou tepovou frekvenci pro spalování tuků.

STACIONÁRNÍ VÝPADY

Uchopte činky. Paže jsou volně podél těla a záda rovná. Vykročte jednou nohou dopředu tak, aby vzdálenost mezi chodidly odpovídala vašemu dlouhému kroku. Pata zadní nohy je nad podlahou, špičky směřují dopředu. Pokrčte se v kolenou a snižte tělo tak, aby stehno přední nohy zůstalo rovnoběžně s podlahou. Pohyb zastavte předtím, než se zadní koleno dotkne země.

Cvičte na každou nohu 10 až 12 opakování ve 3 sériích.

ZANOŽOVÁNÍ

Postavte se rovně čelem ke zdi. Nohy nechte u sebe, ruce zapřete dlaněmi o zeď. Záda zůstávají rovná, hlava v prodloužení páteře, ramena stažená od uší. Zanožte nejprve jednu nohu a hmitejte. Střídat můžete krátký a dynamický pohyb v menším rozsahu s pomalejším hmitem a větším rozsahem pohybu nohy. Zejména u pomalejší varianty pozor na prohnutí v zádech.

Cvičte 20 až 25 opakování na každou nohu.

POSÍLENÍ RAMEN

Vezměte si lehké činky (1 až 2 kg) a postavte se rovně s nohama na šířku pánve. Ramena stáhněte od uší dolů a střídavě předpažujte. Loket může jít výš než rameno, ale dejte pozor na trapézové svaly, které by měly zůstat volné. Chybou je i prohnutí v zádech. Zpočátku se proto klidně opřete o zeď, aby záda zůstala rovná.

Cvičte 15 až 20 opakování na každou ruku ve 3 sériích.

Zdroj:

magazín Kondice

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.