Premium obsah

Jóga pro životní vitalitu a optimismus

Zdroj: Vladan Krumpl
Otevřený hrudník a pružná páteř je základní esencí toho, abychom se cítili dobře a měli radost ze života. V následující sekvence, která je určená opravdu pro každého, uvolníte zatuhlá ramena a šíji. Budeme přes lehčí záklony pracovat s páteří, aby byla pružnější. Celá sestava je určená pro zlepšení nálady, kultivace rovnováhy a navození stavu pohody.

Postavení našeho těla a psychika se vzájemně ovlivňují. Když je člověk shrbený (protože třeba sedí celý den u klávesnice), nejenže má napětí ve svalech, ale ani psychicky se necítí dovře. V uzavřeném postoji se odráží stres, prožitá traumata i nezpracované emoce. Vyzkoušíte si asány, zvyšují pružnost páteře a zlepšují pohyblivost ramen, což přispívá ke správnému držení těla. Navíc pomáhají uvolnit napětí, napětí a bolest. Kromě toho povzbuzující charakter záklonů zahřívá a dodává tělu energii. Jógové pozice zaměřené na otevírání hrudníku umožňují, abyste využili plnou kapacitu plic při dýchání, což zlepšuje subjektivní pocit energie a duševní výkonnosti. Jednoduše řečeno, bude vám lépe duševně i tělesně.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.