Pomůže hormon lásky s léčbou autismu?

Hormon oxytocin ovlivňuje štědrost lidí.
Hormon, díky němuž se matky mazlí se svými dětmi, může podle vědců pomoci milionům lidí, kteří trpí nějakou poruchou v sociálních interakcích, jako je například autismus. Řeč je o oxytocinu, hormonu, který činí lidi laskavějšími. Ví se o něm třeba to, že ženy, které ho mají více, jsou ke svým dětem laskavější a že se výrazně podílí na rozvoji mateřské lásky.

Potvrdila to i nedávná studie vědců z univerzity Bar-Ilan v Izraeli, kteří měřili přirozenou hladinu oxytocinu během těhotenství a po porodu sledovali, jak se ženy dívaly na své děti, jak se jich dotýkaly, mluvily na ně či je hladily. Svá pozorování srovnávali s rozvojem náklonnosti k potomkovi během prvních čtyř týdnů po narození. Souvislost mezi množstvím oxytocinu a pozorností, kterou matky svým dětem věnují, je podle nich více než zřejmá. O tomto zjištění a dalších novinkách v souvislosti s oxytocinem vyšel článek na webovém vydání deníku Daily Mail.

Rozdejte peníze cizím lidem, prosím

ZAVŘÍT REKLAMU
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.