Jak si vyrobit domácí dezinfekci

Připravte si domácí desinfekci. Přinášíme návod.
Narazili jste v obchodech na nedostatek vhodných dezinfekčních prostředků, které v současné době všichni skupují ve velkém? Anebo prostě jen milujete domácí tvoření a rádi byste si dezinfekci vyrobili doma? Přinášíme jednoduchý návod, jak na to.

Základem hygieny je mytí rukou. Máte-li k dispozici mýdlo a vodu, je nejúčinnějším prostředkem pro předcházení nakažlivým nemocem pravidelné mytí rukou. Ne každý to ale dělá správně. Proto se na rukou i po umytí mohou neustále vyskytovat nežádoucí bakterie a viry. Při mytí rukou je potřeba dodržet několik důležitých zásad. Mezi ty patří v první řadě důkladné namočení celé plochy rukou a aplikace mýdla po celém jejich povrchu, tedy i mezi prsty. Aby mělo mýdlo šanci vyhrát boj s kontaminanty na povrchu rukou, je potřeba jej aplikovat alespoň po dobu 20 sekund. Nakonec všechno mýdlo z rukou opláchněte a ruce důkladně vysušte čistým ručníkem.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.